סדרה ב' של אלביט הדמיה לפועלים: "קחו המניות ממוטי זיסר"

לשיטת הנציגות של הסדרה הקצרה אם הבנק ייקח את המניות מידי זיסר ניתן יהיה לגבש מתווה חדש להסדר נושים

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

אזהרתה של השופטת ורדה אלשייך כי אם הצדדים באלביט הדמיה ימשיכו לריב "הניתוח יצליח אך החולה ימות" לא משפיעה על התנהלות נציגות סדרה ב' של החברה, המיוצגת על ידי עו"ד רועי סלוקי ואוהד אלוני.

במכתב לבנק הפועלים דורשים השניים כי הבנק ייקח את המניות מידי מוטי זיסר וימנה הנהלה חדשה, במטרה לגבש מתווה חדש להסדר נושים לחברה אשר יהיה הוגן לכלל הצדדים. יש להדגיש כי מדובר באותה נציגות אשר דרשה את פירוק החברה בשם המשקיע הפרטי עופר אייזנברג אך קיבלה תשובה שלילית מבית המשפט.

סלוקי ואלוני מסבירים כי פנייתם התבצעה על רקע מידע שגוי שהציגה בפניהם הנהלת החברה באסיפת הנושים כי הבנק אישר את מתווה ההסדר של החברה."אין מנוס מלהגיע למסקנה כי קיים קושי ובעייתיות לתת אמון בהנהלת אלביט הדמיה ונושאי המשרה בה", כותבים השניים במכתב לציון קינן מנכ"ל בנק הפועלים.

סלוקי ואלוני מדגישים כי "ניסיון החברה להיתלות באימרה, אשר לשיטתנו הוצאה מהקשרה, כי רק מתווה שהוצע על ידי החברה יכול להיות מובא להצבעות יוצר למעשה אבסורד לפיו בידי החברה ונושאי המשרה העומדים בראשה לבצע סחיטה בחסות בית המשפט ולהכריז כי ככל שלא יסכימו הנושים למחיקה כ-75% מן החוב ומתן פטור מתביעות, הרי שמונחת בידי החברה חרב הפירוק אותה יכולה הנהלת החברה להוריד על צווארם של נושי החברה בכל עת".

מוטי זיסרצילום: דן קינן

עוד גורסים סלוקי ואלוני כי "התנהלות הנהלת החברה בעת המו"מ לבדה מצריכה ביקורת חקירתית וייתכן שיש בה הפרה לכאורה של שורת חובות מצד נושאי משרה בחברה, בהן חובת הנאמנות, חובת גילוי".

יש לציין כי סלוקי ואלוני מתעלמים מהמשפט המתנהל בין בנק הפועלים למוטי זיסר והחברה הפרטית בשליטתו, אירופה ישראל, בו מנסה הבנק לממש את הבטחונות שניתנו לו בדמוי מניות אלביט הדמיה. הליך משפטי שהכרעה בו אמורה להינתן ביום ראשון הקרוב על ידי השופט איתן אורנשטיין.

סלוקי ואלוני מציעים כי הבנק יטול את מניות השליטה המשועבדות לו מידי בעל השליטה. כמו כן, הם מציעים כי הבנק ימנה דירקטורים חדשים לחברה לחיזוק שדרת הניהול המקצועי, יערוך הסדר ביניים הדוחה את כלל החובות לשנתיים ויארגן את החוב מחדש תוך עריכת הסדר חוב מקיף, ומתן פיצוי הולם לבנק הפועלים.

לשיטתם בכל שלב, לרבות בטווח המיידי, יוכל הבנק לבצע מכירה של מניות החברה לידי גורמים אמינים ומוערכים בשוק אשר יוכלו לקחת את החברה ולנהלה באופן מקצועי.

"אנו מתקשים להאמין כי ציבור מחזיקי האג"ח יזכה לראות במתווה המוצע על ידי החברה והמחייב את הנושים לתת פטור מלא לנושאי המשרה בחברה, הסדר עליו מתעקשים נושאי המשרה באופן המעורר תמיהות", כותבים סלוקי ואלוני

הם מוסיפים כי "אנו מבינים כי הנהלת בנק הפועלים שבעה מרורים מהנהלת אלביט, וכן כי מתווה זה מצריך הידברות מיידית ואינטנסיבית מתוך מקום של אמון וכבוד וכן כי הנהלת הבנק תרצה לבחון ולהציג את תנאיה. עם זאת, אנו מציעים לעשות כן, זאת, ללא דיחוי ולהתחיל במגעים לאלתר, כל זאת לטובת קידום האינטרסים המשותפים בטרם יהיה מאוחר וכולנו נמצא בפני ערימת חורבות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker