רגע לפני הקריסה: צחי סולטן השקיע באלווריון 1.2 מיליון דולר

עוד נודע כי עשרה ימים לפני הקריסה, משקיעים פרטיים היו אמורים להשקיע עוד 1.8 מיליון דולר באלווריון, בתיווכה של כלל חיתום, אך המהלך הושהה ■ ככל הנראה, ביטול ההשקעה אותת לסולטן שזה הזמן לחסל את הפוזיציה שנפתחה זמן קצר קודם לכן

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

קריסתה של חברת ההיי-טק הישראלית אלווריון, שנקלעה לקשיים פיננסיים והגיעה לסוף דרכה בימים האחרונים, ממשיכה לעורר הדים. מתברר כי מלבד הקרנות יורקוויל וטיטאן, שהשקיעו בה כ-3 מיליון דולר, גם כלל חיתום, שבשליטת צחי סולטן ובניהולה של טל רובינשטיין, רכשו מניות אלווריון כ-1.2 מיליון דולר כשבועיים לפני הקריסה.

תמורת ההשקעה, שנעשתה מכספי הנוסטרו, קיבלה כלל חיתום כ-10% מהון המניות של אלווריון ואופציות שיאפשרו לה בעתיד להגדיל את אחזקתה ב-5% נוספים. עם זאת, לפי הערכות בשוק, עוד טרם קריסת החברה הספיקה כלל חיתום למכור חלק לא מבוטל מהפוזיציה שלה, אם לא את כולה, כך שהחשיפה שלה לאלווריון ירדה בצורה משמעותית.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

הרשימה המלאה // משרד השיכון חושף: כמה עולה דירה בישראל?

האוצר ביטל גזירות ב-3.8 מיליארד שקל - ויחתוך 2 מיליארד שקל מתקציביהם של כל משרדי הממשלה

עוד נודע ל-TheMarker כי בתחילת יולי, כ-10 ימים לפני קריסת אלווריון, תיווכה כלל חיתום בין משקיעים פרטיים מהשוק בישראל לבין חברת ההיי-טק, להשקעה נוספת של 1.8 מיליון דולר. ואולם, בינתיים, כמה מהלקוחות של אלווריון לא העבירו כספים שהתחייבו, ומצבה הורע.

צחי סולטןצילום: עופר וקנין

משהבינה הנהלת אלווריון שאין בגיוס של 1.8 מיליון דולר לאושש את מצבה, החליטו לבטל את ההפצה. ביטול ההפצה הייתה מהותית דווקא עבור כלל חיתום. בכלל קלטו את תמונת המצב החדשה באלווריון, והחליטו - ככל הנראה - לסגור את הפוזיציה, כלומר למכור מניות אלווריון בשוק בקצב גבוה.

בכלל חיתום, חברת ההנפקות הגדולה בשוק, הסבירו ש"ההחלטה להשקיע באלווריון מכספי הנוסטרו התקבלה לאחר שאלווריון הציגה בפניה תוכנית הבראה רחבה ומסודרת, שכללה קיצוצים משמעותיים הן בכוח האדם והן בסעיפי הוצאות אחרים. כמו כן, התוכנית כללה פרישת חובות והסכמות עם בעלי החוב השונים, לרבות בנק סיליקון ואלי.

"בנוסף", הסבירו בכלל, "הוצגה מגמת צמיחה בהכנסות החברה והשקעתנו הייתה עתידה לסייע בפתרון מימון ההון החוזר. פעולותיו של הבנק בשבוע שעבר הינן בניגוד לדברים שהוצגו לכלל חיתום טרם ההשקעה. כלל חיתום לומדת את העובדות ובוחנת את עמדתה לאור ההתפתחויות", אמרו בחברה.

גורם בשוק העריך שקרנות יורקוויל וטיטאן וכלל חיתום לא הפסידו משמעותית, אם בכלל, מההשקעה באלווריון. "כולם פיננסיריים מומחים", אמר אותו גורם, "הגופים בוודאי פתחו פוזיציית שורט (מכירה בחסר, שבה ניתן להרוויח אם המניה יורדת – ע"א) על אלווריון כדי לאזן חלק מהסכום במקרה של הפסד. בנוסף, יש להם דיסקאונט של כמות עשרות אחוזים שקיבלו מראש במועד הקצאת המניות, ומנגנון 'פיצוי' נוסף שמכסה על ירידה עתידית במניה באמצעות הקצאה נוספת של מניות".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker