תדירגן קיבלה הזמנת מסגרת מפולקסווגן ב-45 מיליון דולר

מניית החברה הגיבה בעלייה של 6.8% במחזור של 21 אלף שקל שגדול פי 2.1 מהמחזור היומי הממוצע במניה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת תדירגן שבשליטת קרן פימי קיבלה הזמנת מסגרת מקבוצת פולקסווגן בהיקף של 45 מיליון דולר. ההזמנה שתסופק בשמונה השנים שבין 2015 ל-2022 כוללת תשלום חד פעמי של 4.3 מיליון דולר לכיסוי ההשקעות הנדרשות לקראת הפרויקט. תדירגן מעריכה שההזמנה תביא לשיפור מהותי בתוצאותיה הכספיות. מניית החברה הגיבה בעלייה של 6.8% במחזור של 21 אלף שקל שגדול פי 2.1 מהמחזור היומי הממוצע במניה.

תדירגן נבחרה כספק בלעדי של חלקי מנוע לפרויקט של פולקסווגן לאחר שעברה בהצלחה מבדקים הנדסיים ותפעוליים של החברה הגרמנית. ההזמנה כוללת מוצרי אלומיניום שייוצרו במפעילה של תדירגן בעפולה ובתדירגן ומוצרי מגנזיום שייוצרו במפעלה של החברה בקיבוץ נווה אור שבעמק בית שאן.

הזמנת המסגרת היא החוזה המהותי הראשון שתדירגן קיבלה מקבוצת פולקסווגן בעקבות
רכישת הבעלות המלאה בחברת Alu-druckguss הגרמנית בראשית 2013. החברה הנרכשת מקיימת יחסי עבודה ממושכים עם קבוצת פולקסווגן שכוללת את אאודי, סקודה ופורש.

מפעל תדיר-גן באלון תבורצילום: איציק בן מלכי

תדירגן מייצרת חלקי מנוע כמו אגני שמן מכסי שסתומים מכסי אטימה גיר וחלקי מוטות היגוי ביציקות לחץ מאלומיניום וממגנזיום. החברה הרוויחה 2.9 מיליון דולר במחזור של 23 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2013, בהשוואה לרווח של 1.1 מיליון דולר במחזור של 15.7 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2012. תדירגן נסחרת בשווי של 183 מיליון שקל לאחר עלייה של 74%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker