עלות שכרו של מנכ"ל טבע ג'רמי לוין ב-2012 -14.7 מיליון שקל

עלות שכרו של מנכ"ל טבע תיחשף בפעם הראשונה מאז 2000 בזימון שיישלח בימים הקרובים לבעלי מניותיה של החברה שיתבקשו לאשר אותו

יורם גביזון
יורם גביזון

עלות שכרו של מנכ"ל טבע תיחשף בפעם הראשונה מאז שנת 2000, בזימון שיישלח בימים הקרובים לבעלי מניותיה של החברה שיתבקשו לאשר אותו. עלות שכרו של ד"ר ג'רמי לוין, שמשמש כמנכ"ל טבע ממאי 2012, הסתכמה ב-14.7 מיליון שקל.

עלות זו כוללת שכר של 5.4 מיליון שקל (1.5 מיליון דולר), מענק שנתי של 4.3 מיליון שקל (1.2 מיליון דולר) ושווי חבילת אופציות ומניות חסומות שיבשילו בשנים הקרובות. המענק השנתי של לוין מותנה בעמידה ביעדים כאשר עמידה חלקית בהם אינה מזכה את לוין במענק כלשהו.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

מנכ"ל טבע, ג'רמי לויןצילום: רויטרס

תחקיר TheMarker: רכבת קלה בתל אביב - אין, ג'ובים לאנשי הליכוד - יש

איך, למרות הכל, נתניהו נבחר שוב לראשות הממשלה?

לוין קיבל 450 אלף אופציות שמחיר המימוש שלהן למניות הוא 46 דולר, כלומר גבוה ב-16.7% מהמחיר הנוכחי של המניה. ו-100 אלף מניות חסומות. לוין קיבל גם מענק חתימה של 3.6 מיליון שקל ששולם לו בראשית 2013 ועל כן אינו נכלל בעלות השכר ל-2012.

שכרם של הבכירים בטבע היה נושא לתביעה יצוגית שהוגשה על ידי הפרופסורים שרון חנס ואהוד קמר מאוניברסיטת תל אביב בטענה שטבע מפרה חובה לגלות על בסיס אישי את שכרם של 5 מקבלי התגמול הגבוהים בחברה. טבע החלה לדווח על שכר הבכירים בחברה על בסיס קבוצתי, כלומר לגלות מה שכר כל מנהליה הבכירים במקובץ ולא את שכרו של כל אחד מהם החל בדו"חות הכספיים השנתיים ל-2000 לאחר שינוי בחוק ניירות ערך שהתיר לחברות שנסחרות במקביל הן בבורסה בתל אביב והן בבורסה זרה להגיש את הדו"חות הכספיים שלהן על פי המתכונת הנדרשת בחו"ל.

פרופסור חנס ופרופסור קמר טענו שגם על פי דרישות הדין האמריקאי היה על טבע לגלות את שכר בכיריה באופן אישי שכן הדין האמריקאי קובע שעל חברה הנחשבת כמנפיק זר לגלות פרטים אלו אם הם נדרשים על פי חוק ניירות ערך של מדינת הבית של החברה. תביעה יצוגית זו הוסדרה בפשרה ביוני 2013 שבה הסכימה טבע לשלם סכום של 1.1 מיליון דולר לעורכי הדין של חנס וקמר וסכום של 200 אלף דולר להם עצמם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker