הסלמה נוספת בצים: נציגות בעלי האג"ח סירבה להיפגש עם הבנקים הזרים

צים מצויה כעת בהפרה של שטר הנאמנות של איגרות החוב כחלק מהסדר החוב שנחתם בנובמבר 2009

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

משבר האמון בין בעלי אגרות החוב לבין צים מחריף. נציגות בעלי איגרות החוב דחתה את בקשת יו"ר נציגות הבנקים הזרים להיפגש איתה. צים מצויה כעת בהפרה של שטר הנאמנות של איגרות החוב כחלק מהסדר החוב שנחתם בנובמבר 2009.

על פי שטר הנאמנות צים היתה אמורה להעביר לבעלי אגרות החוב בטוחה נוספת ב-13
ביולי 2013 בסכום של 25 מיליון דולר. אולם החברה החליטה שלא להעביר בשלב זה את הבטוחה.

כתבות נוספות ב-TheMarker

צפו // הכירו את HTC One - לוקח את הגלקסי S4 בהליכה

בגדי הבנקאים החדשים // הספר שגורם לבנקאים בעולם לרעוד מפחד

נציגות בעלי האג"ח, להם חייבת צים 391 מיליון דולר, הבהירה לחברה ולבנקים הזרים
כי לא תחזור לשולחן המשא ומתן עד שצים תעביר לה את הבטוחה. על פי שטר הנאמנות יש לצים ארכה של 15 יום כלומר עד ל-28 ביולי להעביר את הבטוחה ולרפא את הפרת תנאי השטר.

אונייה של ציםצילום: בלומברג

בעלי האג"ח ייפו את הנציגות לנקוט בצעדים משפטיים כנגד צים אם זו לא תעביר את הבטוחה. צים נמנעה מלהעביר בטוחה של 25 מיליון דולר לבעלי האג"ח לבקשת הבנקים והגופים הממנים האחרים של צים, שטענו כי אין זה סביר שהם הסכימו לדחות תשלומי קרן של 166 מיליון דולר מ-2013 לדצמבר 2014 ול-2015 ולוותר על בטוחות בהיקף של למעלה מ-100 מיליון דולר ואילו בעלי איגרות החוב יקבלו את הבטוחה המגיעה להם במועד ובכך ישפרו את מצבם כנושים ביחס לנושים האחרים.

צים כינסה את בעלי האג"ח לאסיפה וביקשה את אישורם לדחות את העברת הבטוחה לדצמבר 2014, אולם בעלי האג"ח דחו פה אחד את הבקשה לפני 10 ימים. בעלי האג"ח טוענים שהבנקים והממנים האחרים היו מודעים להתחייבות של צים להעביר להם את הבטוחה בסכום של 25 מיליון דולר, כאשר חתמו על הסכמתם לדחות את תשלומי הקרן לצים ולא לראות בכך אירוע של הפרת התחיבויותיה המצדיק את העמדת החוב לפרעון מיידי.

יתרה מזו צים הבטיחה להם באפריל 2013 כי תבצע את העברת הבטוחה כמתוכנן כאשר ביקשה מהם לוותר על זכותם על פי שטר הנאמנות להעמיד את חובה של החברה כלפיהם לפירעון מיידי אם תיכנס לסבב נוסף של דיונים על הסדר חוב.

גורם מטעם הנציגות העריך שהבנקים הזרים והגופים הממנים האחרים להם חייבת חברה 1.5מיליארד דולר לא יגרמו לקריסתו של הסדר החוב שהיקפו הכולל 1.7 מיליארד דולר בגין העברת בטוחה בסכום זניח יחסית של 25 מיליון דולר. אם יבחרו לעשות זאת סימן הוא שמדובר בתירוץ בלבד להפלת הסדר חוב בו לא האמינו מלכתחילה.

הבנקים הזרים ביקשו להיפגש עם נציגות בעלי האג"ח כדי להתדיין בדרכי הפתרון של
המשבר שנוצר כאשר בעלי האג"ח דחו את בקשתה של החברה לדחות את העברת הבטוחה.

מחברת צים נמסר בתגובה: "יו"ר נציגות הבנקים הזרים המייצגים את מקורות המימון העיקריים של החברה אכן פנתה בבקשה למחזיקי אגרות החוב לקיים פגישה לדיון בתהליך הסדר החוב.

מחזיקי האג"ח , המהווים חלק קטןמהחוב, מסרבים ללא כל סיבה הגיונית להיפגש עימה עוד בטרם נקבעה אג'נדה לשיחה. תמוה בעינינו שמחזיקי האג"ח אינם מוכנים לקחת חלק בדיון ובוחרים להסתכל בזווית הצרה של העמדת הבטוחה בלבד שתפגע בתמונה הכוללת ותוביל בסופו של דבר לפתרון שירע איתם ולא רק עם החברה ושאר הנושים
המרכזיים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker