ת"א נסגרה במגמה מעורבת - מבטח שמיר הובילה העליות - שוק ההון - TheMarker
תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

ת"א נסגרה במגמה מעורבת - מבטח שמיר הובילה העליות

גיוון טיפסה ב-4.3% על רקע אישור לשיווק הגלולה ביפן ■ ת"א 25 נחלש ב-0.05% ומדד ת"א 100 התחזק ב-0.15% ■ מחר לא ייתקים מסחר עקב תשעה באב ■ בוול סטריט מחכים לעונת הדו"חות

4תגובות

יומו השני של שבוע המסחר המקוצר נחתם במגמה מעורבת בניגוד למגמה החיובית שנרשמת בבורסות מעבר לים. בתום המסחר מדד ת"א 25נחלש ב-0.05%, מדד ת"א 100 התחזק ב-0.15%. מדד ת"א בנקים נותר ללא שינוי  ומדד נדל"ן 15 עלה ב-0.8%. מחזור המסחר עמד על 1.29 מיליארד שקלים. מחר לא ייתקיים מסחר עקב תשעה באב.

בגזרת המניות בלטה לחיוב מניית מבטח שמיר שטיפסה ב-6.85% - זאת על רקע הדיווחים על הנפקת תנובה, גיוון זינקה ב-4.3%, על רקע קבלת אישור של הרשות היפנית לתרופות וציוד רפואי לשווק את גלולת ה-PillCam Colon לצורך אבחון של אי סדירויות במעי הגס. מניית אלוט תקשורת הוסיפה 4.1% לערכה ומניית הריבוע הכחול נדל"ן התחזקה ב-4%. לשלילה בלטה מניית בבילון לש נעם לניר שהחסירה 2.5% ומניית בזן איבדה גם כן 2.5% על רקע שינוי בערביות לחברת הבת כרמל אולפנים.

מחוץ לתל אביב 100 בלטו מניית מזור רובוטיקה שנחלשת ב-6.6%, שמן נפט וגז שזנקה ב-13.6% וחברת אקסלנז העוסקת בפיתוח ושיווק מערכות לאיבחון מחלות כבד ודרכי העיכול שהתחזקה ב-13.7% - זאת על רקע ההשקה של המכשיר המשופר שלה היום בארה"ב.

רן שחר, מנהל ההשקעות הראשי באלפא פלטינום ניהול השקעות התייחס ליום המסחר וציין כי "המסחר בתל אביב התנהל במגמה חיובית בהמשך לנתונים חיוביים שהתקבלו בסין לפנות בוקר. הצמיחה ברבעון השני הייתה 7.5% בהתאם לציפיות. ואילו המכירות הקמעונאיות עלו 13.3% ומעל הצפי. בשבוע שעבר השווקים בארה״ב חזרו לרמות שיא לאחר צפירת ההרגעה של ברננקי בדבר הזרמת הכסף לשווקים תמשך במתכונת הנוכחית עד שתהיה התאוששות קבועה בשוק התעסוקה".

בקשה לייצוגית בסך 360 מיליון שקל נגד הבורסה לניירות ערך

בקשה לתביעה ייצוגית בסך כ-360 מיליון שקל הוגשה ביום חמישי האחרון לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד הבורסה לניירות ערך. במרכז הבקשה טענה לפיה הבורסה מסווגת באופן מלאכותי כ"עוסק" על פי חוק מע"מ ובאופן זה גובה מע"מ שלא כדין. התובע דורש השבה של המע"מ שנגבה לטענתו שלא כדין.

התובע הייצוגי, ערן פטר, נוהג לדבריו לבצע עסקות בניירות ערך לחשבונו הפרטי בין היתר באמצעות אקסלנס נשואה שירותי בורסה בע"מ. באמצעות עוה"ד יורי נחושתן וליאם אקשטיין הוא טוען כי סיווגה האמיתי של הבורסה צריך להיות "מוסד כספי" או לחילופין "מלכ"ר" ובכל מקרה לא "עוסק".

לטענת התובע הייצוגי, "סיווגה המלאכותי והבלתי מוצדק של הבורסה כעוסק מזכה אותה ביתרונות מס משמעותיים". בין היתר, לדבריו, "סיווג מלאכותי כעוסק מאפשר גבייה שלא כדין של המע"מ מהלקוחות כמס עסקות בהיקף של כ-45 מיליון שקל לשנה, ניכוי מס תשומות המגיע עד כ-18 מיליון שקל בשנה ואי תשלום מע"מ ממקורות עצמיים".

מעבר לים: נמשכת עונת הדו"חות

בורסות וול סטריט נסחרות בשעה זו מגמה חיובית, ומדדי דאו ג'ונס ו-S&P 500 מטפסים לשיא נומינלי זה היום השלישי ברציפות, לאחר שצמיחה חדה מהצפוי בפעילות הייצור באזור ניו יורק וד"וחות כספיים חיוביים של ענק הבנקאות סיטי, האפילו בהשפעתם על גידול מתון מהצפוי של המכירות הקמעונאיות בארה"ב.

מדד דאו ג'ונס, אשר נסגר ביום שישי בשיא נומינלי זה היום השני ברציפות בדרכו לעלייה שבועית של יותר מ-2%, מטפס ב-0.2%; מדד S&P 500, אשר נסגר אף הוא ביום שישי בשיא נומינלי זה היום השני ברציפות, מוסיף 0.1%. מדד S&P 500 קפץ בשבוע שעבר ב-3% - הזינוק השבועי החד ביותר מאז השבוע הראשון של שנת 2013, ושבוע חיובי שלישי ברציפות. מדד נאסד"ק, אשר נסגר ביום שישי ברמתו הגבוהה ביותר מאז אוקטובר 2000 והשלים עלייה יומית 12 ב-13 ימי המסחר האחרונים, מטפס ב-0.1%.

בורסות אירופה, אשר השלימו ביום שישי את הזינוק השבועי החד ביותר זה חודשיים, נסחרות במגמה חיובית לאחר שכלכלת סין, הכלכלה השנייה בגודלה בעולם, צמחה ברבעון השני של השנה בשיעור שתאם את תחזיות הכלכלנים - נתון שהרגיע את החששות מפני האטה חדה יותר בצמיחה בסין.

מניות במרכז

חברת בתי זיקוק קיבלה את הסכמת 78.6% מבעלי איגרות החוב מסדרה ג' לשנות את שטרי הנאמנות של איגרות החוב, כך שתוכל לערוב בסכום של עד 135 מיליון דולר לתשלומי הקרן והריבית של החברה הבת (100%) כרמל אולפינים (כאו"ל) עד לאפריל 2015.

ערבות זו נדרשת כדי למנוע את העמדת אגרות החוב של כאו"ל לפירעון מיידי, אם דירוג איגרות החוב שהנפיקה יירד בדרגה אחת. בעלי איגרות החוב מסדרה א' וב' אישרו את השינוי בשטר הנאמנות ברוב של 86.9% ו-88.9% בהתאמה וגם שלוש סדרות איגרות החוב הלא סחירות של החברה (43,43 ב' ו 27 ג') אישרו את השינוי כבר ב-2 ביולי, ואילו בעלי אג"ח ג' אישרו את השינוי ברוב של 73.3% שהיה נמוך מהרוב המיוחד של 75% מכלל המשתתפים הלא נגועים בענין אישי שהשתתפו בהצבעה.

הבוקר נודע למשקיעי טאואר-ג'אז על עוד הסכם ייצור רב שנתי, הפעם עם חברת IR - International Rectifier - . מדובר בהסכם ייצור שיתפרס על 7 שנים למשפחת מוצרים חדשה שתתבצע במתקני הייצור ביפן ובמגדל העמק. בהודעה הרשמית לא ניתנה הערכה להיקף הכספי של העסקה, ברם מהחברה נמסר כי "ההסכם הנוכחי מהווה את אחד ההסכמים המשמעותיים עבור החברה והוא משקף הכנסות של מאות מיליונים רבים של דולרים".מניית החברה מגיבה באדישות נסחרת ללא שינוי באחד העם.

גיוון אימג'ינג מקבוצת אי.די.בי קיבלה את אישור רשות התרופות והמכשור הרפואי היפני (PMDA) לשווק את הגלולה PillCam Colon לאבחון מחלות במעי הגס בחולים שאינם יכולים או אינם מעוניינים לעבור קולונוסקופיה שהוא הליך פולשני המיועד לאבחן קיומם של פוליפים בעלי פוטנציאל סרטני במעי הגס. ההחזר הביטוחי עבור הבדיקה (קוד) באמצעות גלולת הווידאו של גיוון ייקבע במחצית הראשונה של 2014. ההחזר הביטוחי ביפן הוא מחייב ועל חשבון תקציב משרד הבריאות היפני.

מידרוג מודיעה על אישור מחדש של דירוג A1, לאגרות החוב במחזור שהנפיקה קבוצת דלק בע"מ תוך שינוי אופק הדירוג, משלילי ליציב.

דירוג החברה נתמך בתיק אחזקות רחב ומגוון עם דומיננטיות של מגזר האנרגיה, לאורך כל שרשרת הערך שלו. לחברה מעמד דומיננטי בתחום הפקת הגז הטבעי בישראל ואנו מעריכים כי מעמד זה יישמר בשנים הקרובות. להערכתנו, הסיכונים בפרויקט תמר הצטמצמו לאחר התחלת ההפעלה של המאגר בסוף חודש מרץ 2013, תוך עלייה ניכרת במידת הנראות של התזרימים מהמאגר.

חברת תנובה שבשליטת חברת ההשקעה הפרטית אייפקס פרטנרס שוקלת הנפקה ראשונה לציבור לפי שווי של 8 מיליארד שקל (כ-2.2 מיליארד דולר), לדברי אדם המקורב לנושא. תנובה נפגשה עם בנקי השקעות, בהם כלל פיננסים חיתום, ומעוניינת לצאת להנפקה בבורסת ת"א עד הרבעון הראשון של 2014, לדברי מקור אחד, שביקש להיוותר בעילום שם כיוון שהמגעים טרם פורסמו. לדבריו, אייפקס עשויה לשקול גם את מכירת החברה.

"בעלי המניות של תנובה בוחנים מגוון אפשרויות לחיזוק החברה ומבנה ההון שלה, ואחת מאפשרויות אלה היא הנפקה בבורסה", כתבה דוברת החברה אלונה אריאלי בהודעת טקסט. דוברי כלל ואייפקס לא מסרו תגובה. לפי אתר אייפקס, 23% מהחברה עדיין מוחזקים על ידי קיבוצים ומושבים, זכר לימיה של תנובה כאגודה שיתופית.מדדי בורסת תל אביב
   ת"א 25                                                     ת"א 100
   מדד הבנקים                                             מדד נדל"ן 15
הגרפים מציגים את ערכי המדדים נכון ליום קריאת הכתבה

הרשמה לניוזלטר

הירשמו עכשיו: עדכונים שוטפים משוק ההון בישראל ישירות למייל

ברצוני לקבל ניוזלטרים, מידע שיווקי והטבות


תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם