בלומברג: תנובה שוקלת הנפקה בת"א לפי שווי 8 מיליארד שקל

לפי הדיווח, אייפקס, בעלת השליטה בתנובה, מעוניינת להנפיקה ברבעון הראשון של 2014

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת תנובה שבשליטת חברת ההשקעה הפרטית אייפקס פרטנרס שוקלת הנפקה ראשונה לציבור לפי שווי של 8 מיליארד שקל (כ-2.2 מיליארד דולר), לדברי אדם המקורב לנושא. תנובה נפגשה עם בנקי השקעות, בהם כלל פיננסים חיתום, ומעוניינת לצאת להנפקה בבורסת ת"א עד הרבעון הראשון של 2014, לדברי מקור אחד, שביקש להיוותר בעילום שם כיוון שהמגעים טרם פורסמו. לדבריו, אייפקס עשויה לשקול גם את מכירת החברה.

"בעלי המניות של תנובה בוחנים מגוון אפשרויות לחיזוק החברה ומבנה ההון שלה, ואחת מאפשרויות אלה היא הנפקה בבורסה", כתבה דוברת החברה אלונה אריאלי בהודעת טקסט. דוברי כלל ואייפקס לא מסרו תגובה. לפי אתר אייפקס, 23% מהחברה עדיין מוחזקים על ידי קיבוצים ומושבים, זכר לימיה של תנובה כאגודה שיתופית.

הנפקת מניות לפי השווי המצויין תניב לאייפס תשואה כפולה מהשקעתה. ב-2007 רכשה אייפקס 51% מתנובה לפי שווי של 1.03 מיליארד דולר. אם החברה אכן תונפק, זאת תהיה ההנפקה הגדולה בישראל מאז הנפקת קבוצת עזריאלי ב-2010, שגייסה 2.5 מיליארד שקל להרחבת פעילות הנדל"ן שלה. הנפקה לפי שווי זה צפויה להכניס את תנובה למדד ת"א 25, לצד מתחרות כאסם ושטראוס.

צילום: ניר קידר

יצחק באדר, מנכ"ל גרנות, אגודה שיתופית של קיבוצים ומושבים, עשוי להתנגד להנפקה, לפי דיווח במארס ב-TheMarker, אז פורסמה לראשונה ההנפקה הנשקלת. אייפקס אינה זקוקה לאישור בעלי מניות המיעוט, אך התנגדותם עשויה להקשות עליה לקדם את העסקה.

תנובה, שלדברי אייפקס תופסת יותר מ-14% משטח המדפים בסופרמרקטים בישראל, עמדה במוקד מחאה צרכנית ב-2011 בעקבות העלאת מחיר הקוטג'.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker