השכר של נוה: מגדל, הראל והפניקס תמכו, מיטב ופסגות התנגדו

על פי הערכות, תנאי שכרו של היו"ר המיועד בכלל ביטוח אושרו היום באסיפה הכללית ■ תנאי התגמול של נווה, שכבר זכו לאישורה של חברת הייעוץ למוסדיים אנטרופי, כוללים שכר בעלות פוטנציאלית של עד 4.3 מיליון שקל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים34
ערן אזרן

תנאי השכר של, המועמד לתפקיד יו"ר כלל ביטוח מקבוצת אי.די.בי של נוחי דנקנר, אושרו היום (א') במהלך אסיפת בעלי המניות שהתקיימה בשעה 12:00 - כך על פי הערכות בשוק. אישור השכר התאפשר לאחר שבעלות המניות הגדולות מקרב הציבור, מגדל ביטוח והראל, הצביעו בעד תנאי השכר. בתי ההשקעות פסגות, מיטב ואנליסט התנגדו .

תנאי התגמול של נווה, שכבר זכו לאישורה של חברת הייעוץ למוסדיים אנטרופי, כוללים שכר חודשי של כ-110 אלף שקל צמוד למדד; בונוס שנתי שיכול להגיע עד 1.7 מיליון שקל כנגזרת לביצועי החברה וכן חבילת אופציות בשווי של 2.28 מיליון שקל. עלות השכר הכוללת של נווה, שיכהן ב- 85% משרה, יכולה להגיע ל-4.3 מיליון שקל, אולם בפועל תעמוד על 3-2 מיליון שקל (כולל מרכיב האופציות).

קודם לאישור, נערכו בתנאי השכר של נווה שינויים תכופים על רקע דרישות המוסדיים. תנאי השכר אף זכו לביקורת נוקבת, בין היתר, מצד נציגות האג"ח של החברה האם של כלל ביטוח, אי.די.בי פיתוח, שמקיימת בימים אלה מגעים להסדר חוב. הנציגות כוללת נציגים מפסגות ומהפניקס, המחזיקים ביחד ב-3.2% ממניות כלל.

בשבוע שעבר שלחה נציגות בעלי האג"ח של אי.די.בי פיתוח מכתב להנהלה ולחברי הדירקטוריון, ובו דרשה לחשוף את השיקולים שעמדו בבסיס ההחלטה במינוי של נווה. הנציגות טענה כי המינוי נעשה, לכאורה, תוך העדפת האינטרסים של בעל השליטה על פני הצורך בניהול תקין ושמירת האינטרסים של הקבוצה ונושיה. עם זאת, לאחר התיקונים שנערכו, נציגי הפניקס הצביעו בעד תנאי השכר.

דני נווהצילום: תומר אפלבאום

בנוסף לנציגות, גם בבית ההשקעות מיטב-דש התנגדו לתנאי השכר של נווה. "לא נתמוך יותר במינוי מקורבים לנוחי דנקנר, אשר בפועל אינו בעל השליטה בקבוצת אי.די.בי ", .

"לא מקובל עלינו שכלל ביטוח, שאמורה להימכר בתוך מספר שבועות, תמנה יו"ר קבוע מבחוץ. לכלל ביטוח יש מנכ"ל חזק ולדעתנו מינוי יו"ר זמני מקרב הדירקטורים הקיימים הוא הפתרון הנכון לחברה ולרוכש הפוטנציאלי. הגיע הזמן שכל חברות קבוצת אי.די.בי יבינו שנפל דבר והעניינים לא יכולים להתנהל כתמול שלשום", הוסיף אז רביב.

בנוסף לפסגות ולהפניקס, מי שהכריעו בשאלת השכר הן חברות הביטוח מנורה מבטחים וקבוצת הראל, שמחזיקים עם מגדל בכ-10% ממניות כלל ביטוח. עלות השכר של היו"רים בחברות הללו עומדת על 6-2 מיליון שקל, כך שהן התקשו להתנגד לשכר. במנורה הדגישו בעבר ש"אינם מתייחסים להצבעות מראש בתקשורת", אך ציינו כי "בדרך כלל הם מצביעים בהתאם להמלצות אנטרופי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker