ענת לוין תחליף את רן עוז כיו”ר פועלים שוקי הון

לוין, המשמשת דירקטורית בפועלים שוקי הון, תחליף את רן עוז, ראש החטיבה הפיננסית, שהודיע באחרונה על פרישתו

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ענת לוין, המשנה למנכ”ל בנק הפועלים וראש החטיבה לשווקים פיננסיים, צפויה להתמנות בקרוב גם ליו”ר הדירקטוריון של חברת פועלים שוקי הון, זרוע הבנקאות להשקעות שבבעלות מלאה של הבנק.

לוין, המשמשת דירקטורית בפועלים שוקי הון, תחליף את רן עוז, ראש החטיבה הפיננסית, שהודיע באחרונה על פרישתו ומעביר בימים אלה חפיפה לידין ענתבי, לשעבר המפקח על שוק ההון והביטוח במשרד האוצר ומנכ”ל בית ההשקעות דש. ענתבי יחליף את עוז כראש החטיבה.

פועלים שוקי הון, בניהולו של אמיר אביב, פועל מ–1990 ומציע שירותי בנקאות השקעות גלובליים, הכוללים הנפקות ציבוריות בישראל ובעולם, מיזוגים ורכישות בישראל ובחו”ל, הנפקות פרטיות, פעילות מחקר, ארגון מבני מחודש לעסקים ופתרונות מימון.
ללוין ‏(50‏), המופקדת על החטיבה המנהלת את הנכסים הפיננסיים והנזילות של הבנק ומעניקה תמיכה בעשיית שוק ובמסחר ‏(במט”ח ובנגזרות מט”ח, ריביות וסחורות‏), ניסיון בתחום ההשקעות, בין השאר כששימשה משנה למנכ”ל, מנהלת השקעות ראשית והאחראית לאשראי בקבוצת הביטוח והפיננסים מגדל.

ענת לויןצילום: דודו בכר

להבדיל מבנק לאומי, שבו ההשקעות הריאליות מטופלות ומבוצעות בחברה הבת לאומי פרטנרס, בהפועלים חלק מפעילות זו רוכזה בידי לוין. לוין היתה אחראית לרכישת אחזקות בחברות כמו שטראוס, עזריאלי ונורסטאר אחזקות ‏(לשעבר גזית אינק‏) בהיקף מצטבר של יותר מ–500 מיליון שקל מסוף 2010 ולטיפול באותן אחזקות.

בעבר הוצע ללוין להחליף את ענתבי כממונה על שוק ההון והביטוח. לאחר מכן הציעה לה קרן איפקס לשמש מנכ”לית בית ההשקעות פסגות, ובאחרונה גישש אצלה המנכ”ל החדש של כלל ביטוח והבוס שלה לשעבר במגדל, איזי כהן. לפי הערכות, כהן הציע לה את תפקיד המשנה למנכ”ל והאחראית למערך השקעות, האשראי והמימון, אך לוין דחתה את ההצעות והאריכה את החוזה שלה בשלוש שנים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker