לאומי משתלט על נכסיו של אילן בן דב: צו עיקול זמני למגרשים בכפר שמריהו

הצו, שהוצא לבקשת לאומי, נופק בשל חובות מצטברים של 62 מיליון שקל לבן דב ■ לפני כשבוע הגיש לאומי תביעה אישית על סך 88 מיליון שקל בגין ערבות אישית לחובות טאו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בית המשפט הוציא בתחילת השבוע צו עיקול זמני כנגד נכסיו של אילן בן דב, בעל השליטה בקבוצת סאני, המחזיקה בחברת התקשורת פרטנר - כך נודע ל-TheMarker. הצו הוטל על כספים ופיקדונות של בן דב בשבעה סניפי בנקים, מקרקעין בכפר שמריהו ומניותיו בחברת א.בן דב השקעות. הצו, שהוצא לבקשת בנק לאומי, נופק בשל חובות מצטברים של 62 מיליון שקל, לפחות, לבן דב.

צו העיקול של בית המשפט לא חל על משכורתו החודשית של בן דב, חשבון העו"ש (שנמצא ביתרת חובה), ועל חשבונות משותפים של בן דב עם אחרים. בית המשפט קבע שעל לאומי לוודא שהעיקול לא יחרוג מעל גובה חובותיו של בן דב, ואם כן עליו לפנות לבית המשפט בבקשה להסיר העיקול על ה"עודפים" .

כתבות נוספות ב-TheMarker

"מיליוני זומבים יפילו מדינה": רשת הסיבים האופטיים תסכן ביטחון ישראל

כך תחסכו 75 אלף שקל בשנה

השטח שעליו אמורה היתה לקום האחוזה - 1,172 מ"רצילום: בכר דודו

לפני כשבוע הגיש לאומי תביעה אישית על סך 88 מיליון שקל נגד בן דב. זאת, לאחר שלאומי הואשם שאינו מממש את הערבות של בן דב בגין חובות חברת טאוומנסה להיפרע מקופת הנושים המצומקת של החברה בפירוק. החוב של בן דב ללאומי נוצר כאשר ב-2010 חתם, כבעל השליטה של טאו, על כתבי ערבות לטובת הבנק להבטחת כלל החובות וההתחייבויות של החברה.

בכתב התביעה מגולל לאומי כי עוד ב-2005 חתם בן דב על ערבות בלתי מוגבלת לבנק שהוגבלה לסכום של 168 מיליון שקל ב-2006. בנוסף, ב-2010 חתם בן דב על כתבי ערבות מתמדת להבטחת חובותיה של טאו בגין שני החשבונות שניהלה בבנק. כבטוחה לערבות שיעבדה החברה הפרטית א. בן דב השקעות את זכויותיה בחשבון ניירות ערך, ששוויו מסתכם ב-24 מיליון שקל.

הבנק מעדכן כי באוגוסט 2012 שלח מכתב לבן דב בו דרש כי ישלם את החוב של טאו כלפיו בגין הערבות אותה נתן. בן דב השיב כי הוא מנהל משא ומתן עם הבנק בקשר לערבות ולכן דרש מהבנק לחזור בו מהדרישה. במכתבו, טען הבנק, בן דב לא הכחיש את גובה החוב, אלא טען כי על הבנק להיפרע תחילה מנכסי טאו המשועבדים לטובתו בטרם ידרוש את ערבויותיו של בן דב.

לאור מכתב התשובה, דרש לאומי לאכוף את שעבודים לטובתו למנות כונס נכסים לטאו ובנוסף, שב וביקש מבן דב לפרוע את הערבות שנתן. הבנק טען עוד כי באפריל 2013 "העלה בן דב טענות מן הגורן ומן היקב וביקש לחלוק על זכותו של הבנק לפרוע את הערבות אותה נתן. כמו כן, דרש לקבל מסמכים שונים מהבנק. לאחר שלל התכתבויות בין הצדדים, הסיק הבנק מהתנהלותו של בן דב כי הוא מנסה להתנער מהתחייבויותיו על פי כתב הערבות".

אילן בן דבצילום: מוטי קמחי

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker