סופה של אלווריון: בנק סיליקון ואלי הגיש בקשה לפירוק החברה

מניית אלווריון קרסה ב-5% לאחר שמהסחר בה הופסק לצמיתות ■ הבנק שלא קיבל את תשלומי ההלוואה: "לאורך תקופה הפרו הלוות, פעם אחר פעם, את התחייבויותיהן כלפי הבנק מכוח הסכמי המימון"

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
דרור רייך

יום עצוב למשקיעי אלווריון - בנק ההלוואות הטכנולוגי סיליקון ואלי בנק (SVB) מגיש בקשה לכנוס את נכסיה של אלווריון - זאת בעקבות אי קבלת כספים בגין ההלוואה לרכישת וויביון במשך החצי שנה האחרונה.

בבקשה שהוגשה באמצעות עורכי הדין שמואל גלינקא וענבל רז ממשרד ראב"ד מגריזו בנקל ושות', נכתב כי "במהלך התקופה שלאחר העמדת המימון בהתאם להסכם ההלוואה המקורי ועד למועד זה, הידרדר מצבה הפיננסי והעסקי של אלווריון והיא נקלעה לקשיים תזרימיים ואחרים.

"לאורך תקופה זו, הפרו הלוות, פעם אחר פעם, את התחייבויותיהן כלפי הבנק מכוח הסכמי המימון. לפנים משורת הדין, ומתוך ניסיון לסייע ללוות להמשיך את פעילותן, ומבלי שיהיה בכך כדי לפגוע בזכויות הבנק, נאות הבנק, מעת לעת, לתקן את הסכמי המימון ולהימנע מלממש את זכויותיו בעקבות ההפרות האמורות. כל זאת, לאור מצגים שנתנו הלוות לבנק כי הקשיים אליהן נקלעו הלוות הינם קשיים זמניים בלבד".

בניין אלווריון ברמת החי"ל, ת"אצילום: אלווריון

בסוף חודש מאי את הדו"חות הכספיים הראשונים בעידן אלווריון רק כשבועיים לפני כן. קטן מונה לתפקיד בעקבות עזיבתו של המנכ"ל חזי לפיד, שלפני פחות משנה החליף את המנכ"ל הקודם, ערן גורב.

מהדו"חות הכספיים של ספקית פתרונות הפס הרחב לרבעון הראשון של 2013 עולה כי הכנסותיה ירדו ברבעון הנוכחי ב-45% לרמה של 8.5 מיליון דולר, לעומת 15.6 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. מול הרבעון הקודם (רביעי 2012) דווקא נרשם שיפור קל של 4.5%, כשההכנסות אז עמדו על כ-8.2 מיליון דולר.

ההפסד הנקי של החברה העמיק ועמד על 3.2 מיליון דולר או 51 סנט למניה, בהשוואה להפסד נקי של 4.3 מיליון דולר או 69 סנט למניה ברבעון הרביעי של 2012, והפסד נקי של 2.7 מיליון דולר או 43 סנט למניה ברבעון הראשון של 2012.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker