כפי שנחשף ב-TheMarker: רונן טוב ירכז פעילות הביטוח במיטב-דש

כחלק מהתפקיד, טוב עשוי להתמנות כמשנה למנכל דש-מיטב, וכן לתפקידים נוספים בתוך בית ההשקעות כמו יו"ר חברות קופות הגמל

ערן אזרן

בבית ההשקעות מיטב-דש נערכים להקמת פעילות הביטוח. כפי שנחשף ב-TheMarker, עוד בחודש מאי, מי שצפוי לרכז את התחום החדש הוא רונן טוב, מנכ"ל בית ההשקעות פסגות לשעבר. כחלק מהתפקיד, טוב עשוי להתמנות כמשנה למנכ"ל דש-מיטב, וכן לתפקידים נוספים בתוך בית ההשקעות, כמו יו"ר חברת קופות הגמל שמנוהלת כיום על ידי יצחק אסטרייכר.

לטוב יש ניסיון רב בענף הביטוח והפנסיה. בעבר שימש מנכ"ל עתודות החדשה מקבוצת כלל ביטוח. ב-2004 עבר למגדל ובין היתר שימש משנה למנכ"ל, ראש חטיבת הלקוחות ומנכ"ל מקפת החדשה. טוב נאלץ לעזוב את פסגות לאחר פחות משנה וחצי בתפקיד בהוראת זהבית כהן, מנכ"לית קרן איפקס ישראל, בעלת השליטה. כהן אמנם היתה זו שנתנה לו בראשונה את הזדמנות להיות מנכ"ל של גוף פיננסי גדול, אך החליטה עם מנהלי איפקס בחו"ל לסיים את תפקידו של טוב מוקדם מהצפוי.

כתבות נוספות ב-TheMarker

"כך הפר יאיר לפיד כל הבטחות הבחירות שלו בתחום הדיור"

הסמארטפון הנועז בעולם // הכירו את יולה - החברה הפינית שמעזה להציע תחליף לאייפון ולגלקסי

במהלך החודשים האחרונים ניהל טוב מו"מ עם בעלי מיטב דש  -  צבי סטפק ואלי ברקת. בעבר ציינו בעלי מיטב-דש כי הפנסיה היא התחום שבו הם רואים את מנוע הצמיחה העיקרי של החברה, למרות רמת הריכוזיות הגבוהה בו: "קיבלנו החלטה אסטרטגית לא לוותר, ואנחנו הולכים להיות שחקן משמעותי בתחום הזה. אנחנו יודעים שזה ייקח שנים. אם תהיה הזדמנות אולי נרכוש משהו, אבל כרגע אין משהו על המדף".

ברקת אף היה נחוש יותר ואמר: "תחום ביטוח המנהלים כבר פחות מושך כיום. בפנסיה אנחנו צריכים להיות גדולים בהרבה בתוך חמש שנים. יש לנו סיכוי להגיע ל-5-4 מיליארד שקל. נלך למכרזים הגדולים וללקוחות הגדולים, ונידחף. בפנסיה אנחנו קטנים ורעבים. מצד שני, יש לנו שירות ויכולות של ארגון גדול. יש לא מעט לקוחות שמחפשים את השילוב הזה".

רונן טובצילום: עופר וקנין

במיטב-דש סירבו להגיב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker