המשקיעים בסומוטו נחשפים: פורר, שטיינברג, אברמוביץ' וגיגי לוי

חברת ההיי-טק, שעומדת להנפיק באחד העם, חשפה את בעלי המניות בתשקיף שפירסמה ■ החברה צופה הכנסות של 88 מיליון שקל ב-2103 - פי 2.5 מהשנה שלפני ■ מנועי הצמיחה: השוק הסיני והגברת הפעילות בתחום המובייל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

חברת ההיי-טק הישראלית סומוטו (Somoto), שצפויה לבצע הנפקה ראשונה (IPO) בבורסת אחד העם בחודש הקרוב, חשפה היום (ד') את תוצאותיה הכספיות ואת תוכניותיה האסטרטגיות לשנים הקרובות. החברה, שפועלת בתחום סרגלי הכלים, מעריכה שהכנסותיה ב-2013 יעמדו על 88 מיליון שקל - זינוק של פי 2.5 בהשוואה ל-2012.

הזינוק בהכנסותיה של סומוטו נתמך בשלושה מנועי צמיחה, שעליהם פירטה בתשקיף. מנוע הצמיחה הראשון הוא המשך הגידול בפעילות האורגנית באמצעות מיזוגים ורכישות עם שחקנים בינוניים בתחום התוכנה, עם חלקם "יש לסומוטו יחסי עבודה"; השני - כניסה לשוק הסיני, בו קיימת לסומוטו שותפות עם Baidu ("גוגל" הסינית). מנוע צמיחה שלישי הוא תחום המובייל, באמצעות הפצת אפליקציות.

במסגרת התשקיף חושפת סומוטו את בעלי מניותיה, ביניהם יש לא מעט דמויות בולטות בשוק ההון הישראלי. בין אלה ניתן להזכיר את קרן ההון סיכון קיידן קפיטל של רון טמיר, נאופארם השקעות שבבעלות דוד פורר, מנכ"ל כלל פיננסים לשעבר ויו"ר סומוטו שוקי אברמוביץ', יו"ר פסגות לשעבר אריק שטיינברג, מנכ"ל 888.com לשעבר גיגי לוי, ונדב גושן שכיהן כסמנכ"ל בבבילון וכמנכ"ל SweetIM.

דוד פוררצילום: עופר וקנין

מחזור המכירות של סומוטו, שהתאגדה באיי הבתולה, עמד ב-2012 על 37 מיליון שקל, ברווח נקי של כ-1.5 מיליון שקל. זאת, בהשוואה למחזור מכירות של 12.5 מיליון שקל בשנה שלפני, והפסד של 260 אלף שקל. בין לקוחותיה העיקריים במהלך השנתיים האחרונות ניתן להזכיר את בבילון (21% מהמחזור) ופריון (47% מהמחזור ב-2012).

ברבעון הראשון של 2013 הרוויחה סומוטו 22 מיליון שקל - זינוק של פי 4 בהשוואה לרבעון המקביל. הוצאות המחקר של החברה עמדו על 1.2 מיליון שקל - 5.8% מההכנסות. הרווח הנקי ברבעון עמד על כ-4.1 מיליון שקל. בקופת החברה מזומנים ופיקדונות בשווי של כ-11 מיליון שקל. ההון העמי של מסתכם ב-12 מיליון שקל מתוך מאזן של 24 מיליון שקל. טרם ההנפקה החברה מתכוונת לבצע חלוקת דיווידנד של 250 אלף דולר לבעלי המניות הקיימים.

סומוטו, שמתחילה בימים אלה ב"רואד שואו" (מסע שיווק) בין המוסדיים, עוסקת בשיווק, פיתוח והתקנה אוטומטית של תוכנות למשתמשי האינטרנט. התוכנות של החברה מכילות תכנים פופולריים לרשתות חברתיות, תוכנות המרת קבצי מדיה וטקסט, תוכנות להשוואת מחירים באינטרנט ותוכנות לעדכון מזג האוויר.

סומוטו, שנוסדה ב-2010, מנוהלת על ידי בן גירון ואייל יעקב, שבעברם פתחו מוצרים דיגיטליים בחברות SweetIM ו-DonSpot. לחברה 40 עובדים. החברה מתכוונת להנפיק לפי שווי של 120 מיליון שקל, "לפני הכסף" שתגייס. ההנפקה תבוצע בהובלת חברת החיתום פועלים אי.בי.אי, בניהולו של ארז גולדשמידט, ובהשתתפות קונסורציום חתמים הכולל את כלל חיתום, מיטב הנפקות, רוסאריו קפיטל וברק קפיטל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker