על רקע התנגדות המוסדיים: "מצנח הפרישה" של נווה מתקצר

מצנח הפרישה של נווה יכלול שכר בגובה משכורת אחת בלבד, במהלך שלושת החודשים הראשונים להעסקתו, ולשלושה חודשים - בתקופה של עד שנה להעסקתו ■ הלמן אלדובי: לאור השינויים - נתמוך בשכר

ערן אזרן

חברת כלל ביטוח, שבשליטת קבוצת אי.די.בי של נוחי דנקנר, דיווחה בשעות הצהרים על שינוי נוסף בתנאי העסקתו של היו"ר הנכנס דני נווה. החברה מסרה כי "בהתאם לבקשת נווה", תקוצר תקופת מענק הפרישה שלו, אם יסיים את תפקידו שלא ביוזמתו במקרה שבו תתבצע העברת השליטה בכלל ביטוח.

בשבוע הבא אמורה אסיפת בעלי המניות של כלל ביטוח לאשר את תנאי התגמול החדשים של נווה, שיכהן בתפקיד בשיעור של 85% משרה. תנאי התגמול כוללים שכר חודשי של כ-110 אלף שקל צמוד למדד; בונוס שנתי שיכול להגיע עד 1.7 מיליון שקל כנגזרת לביצועי החברה, וכן חבילת אופציות בשווי של 2.28 מיליון שקל.

העלות המקסימלית של השכר, שרוב של 50% מקרב בעלי מניות הציבור נדרש לאישורו, יכולה להגיע ל-4.3 מיליון שקל. עם זאת, עיקר ההתנגדות של המוסדיים היא ל"מצנח הפרישה" של נווה - תגמול בגובה שלוש משכורות בשל הודעה מוקדמת, וכן תקופת הסתגלות, בשכר, של שישה חודשים נוספים. מדובר בסכום שיכול להגיע עד כמיליון שקלים נוספים.

על רקע הביקורת, בכלל ביטוח החליטו לשנות את התנאים, לבקשתו של נווה, כך שמקרה של סיום תפקידו בשל העברת השליטה בחברה במהלך שלושת החודשים הראשונים להעסקתו יקוצר מענק הפרישה לחודש בלבד, ואם יסיים את תפקידו לאחר מכן במהלך השנה הראשונה להעסקתו, יעמוד מענק הפרישה על שלושה חודשים בלבד. נוה אמר "אני קשוב היטב לביקורת ולכן הודעתי על בקשתי כי תקוצר תקופת מענק הפרישה שלי".

דני נוה, ארכיוןצילום: תומר אפלבאום

הביקרות מתרחבת

קודם לדיווח של כלל הודיעו בהלמן אלדובי כי יתנגד לתנאי ההעסקה של נווה, מאחר שאינם משקפים את הטווח הקצר בו עשוי נווה לכהן כיו"ר החברה, לאור העובדה כי בעל השליטה בכלל ביטוח, נוחי דנקנר, מנסה למכור מחצית ממניות כלל ביטוח או את כולן עד אמצע אוגוסט.

"בפועל", אמרו בהלמן-אלדובי, "נוה עשוי לקבל שכר של קרוב לשנה עבור תקופת עבודה של חודשים בודדים". בבית ההשקעות טוענים כי הסדר השכר של נווה צריך להיות דיפרנציאלי, כאשר תנאי הפרישה צריכים להיות בהלימה לתקופה בה כיהן כיו"ר החברה בפועל. למרות התנגדותו, הלמן אלדובי מחזיק חלק קטן במניות של כלל ביטוח, כך שהשפעתו בהצבעה מוגבלת.

לאחר העדכון של כלל הודיעו בהלמן אלדובי שיצביעו בעד המינוי. "לאור העובדה כי דרשית הלמן אלדובי שתנאי הפרישה של נווה יהיו ביחס ישיר למשך הזמן בו יכהן בתפקיד, התקבלו במלואם, בית ההשקעות צפוי לתמוך במינוי", נמסר.

בנוסף להלמן-אלדובי, בית ההשקעות פסגות והפניקס - החברים בנציגות האג"ח של אי.די.בי פתוח, החברה האם של כלל ביטוח המצויה כיום במגעים להסדר חוב, עשויים להצביע נגד השכר. אתמול שלחה הנציגות מכתב להנהלת אי.די.בי, ובו דרשה לחשוף את השיקולים שעמדו בבסיס ההחלטה למנות את נווה לתפקיד היו"ר.

מינויו של נווה, הנחשב מקורב לבעל השליטה דנקנר, נעשה ללא שיהיה לו כל ניסיון קודם בתחום הפיננסים והביטוח. למרות חוסר הניסיון, מינויו של נווה, ששימש עד כה דירקטור באי.די.בי פיתוח ובחברה־הבת דיסקונט השקעות ‏(דסק"ש‏), לא נתקל בינתיים בהתנגדות המפקח על הביטוח במשרד אוצר, פרופ' עודד שריג.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker