נציגות אי.די.בי פיתוח: מינוי נוה - משקל עודף לאינטרס של בעל השליטה על פני ניהול תקין

נציגות אי.די.בי פיתוח במכתב נוקב לחברה: "האם התקיים דיון בדירקטוריון החברה למינוי נוה? מה השיקולים המנחים במינויו? האם עוד אדם אחר נשקל לשמש בתפקיד היו"ר?"

שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג

"הינכם ממשיכים לתת משקל עודף לאינטרסים של בעל השליטה על פני הצורך בניהול תקין ושמירת האינטרסים של הקבוצה ונושיה" - כך כותבים היום (ב') נציגות אי.די.בי פיתוח להנהלה ולדירקטורים של החברה, שנשלטת על ידי נוחי דנקנר.

בנציגות מכוונים למינוי של דני נוה כיו"ר דירקטוריון כלל ביטוח: "למרות רגישות התפקיד המיועד בתקופה בה מנסים להעמיד את כלל ביטוח למכירה, לא הצלחנו לראות בקורות חייו של נוה ניסיון רלבנטי לשמש בתפקיד יו"ר דירקטוריון של חברת הביטוח השנייה בגודלה בישראל. הוא אף לא עמד מעולם בראשו של תאגיד עסקי בסדר גודל הדומה לכלל ביטוח, המעסיקה אלפי עובדים וסוכנים", מלינה הנציגות.

למרות האמור, "כלל ביטוח, הנשלטת לכאורה על ידי החברה ובפועל כנראה על ידי נוחי דנקנר, מצאה לנכון למנות אדם חסר ניסיון רלבנטי לתפקיד מפתח כה משמעותי". עוד מציינת הנציגות כי למרות חוסר הניסיון, הציעה החברה שבמשבר הטבות שונות הנאמדות במילוני שקלים בשנה ותנאי פרישה רחבי היקף וכבדי עלויות. על פי תנאי העסקה של נוה, מעבר לתקופת הודעה מוקדמת של 3 חודשים, יהיה זכאי נוה לתקופת הסתגלות בת שישה חודשים בכל מקרה של סיום העסקתו.

"מאחר וקיים סיכוי סביר ביותר כי כלל ביטוח תימכר לצד שלישי, ונוה יוחלף, דומה כי תקופת ההודעה המוקדמת ויתר תנאי הפרישה המפליגים של נוה יהפכו מעלות עתידית ותיאורטית לעלות מיידית שתיפול על קופת כלל ביטוח", כתבו. לאור זאת, דורשת הנציגות, המיוצגת על ידי עו"ד גיא גיסין ועו"ד איל רוזובסקי, לחשוף את דיוני הדירקטוריון ולהסביר, בין היתר, האם נוה היה המועמד היחיד ומה היו הנימוקים למינויו.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker