"השמדת הערך התרחשה כשהצדדים באלביט הדמיה לא הגיעו לפשרה"

כך כותב היום המומחה מטעם בית המשפט רוני אלרואי בתגובה לדרישת נאמני סדרות ג'-ז' ו-1 לפרסם פרטים נוספים בנוגע למצב החברה לפני שהמחזיקים ילכו להצביע על הסדר

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"הזמן אזל. השמדת הערך שהתרחשה בחודשים האחרונים כשהצדדים אינם מצליחים להגיע לפשרה, מפחידה בממדיה ואנו עומדים היום בפני מצב שבו האפשרות שהחולה אכן ימות אינה תיאורטית", כותב רו"ח רוני אלרואי לסגנית בית המשפט המחוזי שדנה בפרשת אלביט הדמיה.

תגובתו של אלרואי כמומחה מטעם בית המשפט הגיע על רקע בקשת עו"ד רענן קליר המייצג את נאמני איגרות החוב סדרות ג'-ז ' ו-1 כי  בית המשפט יורה לאלרואי להשלים את חוות דעת המומחה  שתאפשר לפרסם מידע נוסף מטעם החברה לקראת אסיפת מחזיקי איגרות החוב.

"לא מצאתי ואיני מוצא היום מקום לבחון מחדש את אותם נושאים שהועלו בידי הנאמנים, שכן אין הן חשובות דיין בנסיבות המקרה ולאור סכנה החיים שבה מצויה החברה ואין בהם להביא להשפעה על ההסדר", כותב המומחה לבית המשפט.

מוטי זיסרצילום: עופר וקנין

הנאמנים של מחזיקי איגרות החוב באלביט הדמיה דרשו כי החברה תפרסם לנושיה לפני ההצבעות כמה פרטים נוספים כמו פירוט החוב של בעל השליטה לחברה והסבר מדוע הוא לא שולם בזמן; התזרים הצפוי לחברה בהינתן ההסדר; החשיפה של החברה כלפי נושים אחרים שההסדר לא מוצע להם; ניגוד העניינים של פרופסור ברנע שערך את חוות הדעת עבור בעל השליטה, ושווי נכסי החברה בפירוק; הרקע והמשמעויות הכספיות של החברה למנוע הגבלת מסחר של בעלי מניות המחזיקים יותר מ-10%; ומידע אודות הצעת קרן TPG להעניק לה הלוואה לשם רכישת איגרות החוב תמורת 300 מיליון דולר.

לשמע הדרישות הבהיר המומחה לבת המשפט  כי "קיימתי פגישות ארוכות עם הגופים המוסדיים. לרובם קצה הנפש מהתארכות התהליך והו מודעים לצורך הקיומי להגיע להסדר כל הסדר באופן מיידי".

עוד מדגיש אלרואי כי "דעתי היא שבית המשפט יביא לסיום ההליך וישלח את המחזיקים לקלפי באופן מיידי, בשים לב כי אפשר להגיע במו"מ מהיר עם החברה להתאמות אחרונות".

המומחה מדגיש כי הרצון לחקור קיומו של חוב של 5 מיליון שקל שאותו חייב מוטי זיסר בעל השליטה לחברה כתנאי להבאת הסדר היא מופרכת מיסודה וגובלת באדישות רבתי לגורל כספי המחזיקים.

המומחה מוסיף כי לא מצא סיבה לבקש דו"ח משלים בנוגע לחוב בנק הפועלים, שכן הבנק אינו צד להסדר. לדבריו, בשביל  לבחון את ההיבטים של ההתקשרויות המשפטיות עם הבנק תידרש ממנו עבודה של 50 -200 שעות - החריגה מהיקף השעות שנקצבו, מה שיגרור באופן ישיר לדחיית המועד להגשת ההסדר.

המומחה קובע כי "צירוף התזרים המהווה חלק ממניות העבודה שלי לדו"ח מיותר. מדובר בנתונים הפרושים על גיליונות אקסל מייגעים שאין להם ערך מוסף עבור משתמשי חוות הדעת". עוד קובל אלרואי על כך כי הנאמנים דרשו שאלות בנושא גמור ומוסכם על כולם,  לפיו הבאת החברה לפירוק תפגע קשות בכל הנושים הלא מובטחים.

"האם ראוי לעכב את ההסדר בשביל סוגיה שהינה בבחינת 'clear cut'?", שואל אלרואי ומוסיף כי "אימוץ חוות הדעת של ברנע נעשה רק לאחר שבחנתי אותה ומצאתי כי אין הבדלים משמעותיים בינה לבין הערכתי".

מחזיקי איגרות החוב של אלביט הדמיה, שלהם חייבת החברה 2.2 מיליארד שקל, צפויים לכנס אסיפות היום בשביל להצביע על שני הסדרים שעומדים על השולחן. המתווה של החברה מדבר על המרה של חוב בסך 2.2 מיליארד שקל לבעלי האג”ח ולבנק לאומי ‏(החשוף לאלביט ב-50 מיליון שקל‏) לכ-90% מהמניות של החברה, שהשליטה בה תעבור לבעלי האג”ח בראשות יורק ו-DK. החוב של אלביט לבנק הפועלים ייפרס, תוך שינוי באמות מידה פיננסיות

מנגד עומד המתווה של הנציגות המקצועית בה חברים עופר גזית, שמואל אשל ואדוארד קלר. אלה רוצים להמיר 1.1 מיליארד שקל מהחוב למניות ‏(כ-95%‏), השארת חוב של כ-1.4 מיליארד שקל עם ביטחונות שייפרס לתקופה ארוכה, הקצאה של 2.5% בלבד מאלביט לזיסר, ללא כל פטור מתביעות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker