הבוננזה של יורק |

"ג'רמי בלנק הולך לעשות 'קילינג' באי.די.בי פיתוח - ירוויח לפחות 100% על האג"ח"

בנקאי בכיר: "אם יתנו לאי.די.בי פיתוח מספיק זמן ויאפשרו לה לממש נכסים במחירים סבירים היא תוכל לשרת את החוב שלה במלואו"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

"אני לא יודע מהיכן יביא דנקנר את הכסף", אמר לנו היום גורם בכיר במערכת הבנקאית. "אבל גם אם יצליח לארגן משקיעים שיזרימו 700 מיליון שקל לאי.די.בי פיתוח, עדיין אין הרבה כדאיות בהשקעה כזו כי החוב שלה גדול מדי והעדיפות הראשונה שלה היא לשרת חוב.

"החוב של אי.די.בי פיתוח גדול, כ-6 מיליארד שקל. אם יתנו לה זמן ויאפשרו לה לממש נכסים במחירים סבירים היא מסוגלת לדעתי לשרת את החוב שלה. מי שהבין זאת יפה זה ג'רמי בלנק מקרן יורק. לפי דעתי הוא הולך לעשות שם 'קילינג'. הוא ירוויח לפחות 100% על הכסף שהשקיע".

בלנק מייצג בישראל את קרן יורק האמריקאית. הקרן רכשה לפני כשנה את האג"ח של אי.די.בי פיתוח במחיר של 50-40 אגורות ובתמורה כוללת של כ-400 מיליון שקל. יורק חברה בנציגות האג"ח של אידיבי פיתוח.

כתבות נוספות ב-TheMarker

"את מכתב ההמלצה תקבלי אצלי בבית בערב": מחצית מהרופאות וחמישית מהרופאים הוטרדו מינית

דנקנר מציע הסדר בו יזרים 841 מיליון שקל - אך לא חושף את מקור המימון

ג'רמי בלנקצילום: בלומברג

הבנקים המממנים של אי.די.בי פיתוח יגישו היום לבית המשפט מתווה חלופי להסדר חוב בחברה. חובה של פיתוח אליהם עומד על כ-1.8 מיליארד שקל. מבין הבנקים המממנים החשיפה הגדולה ביותר הינה של הפועלים, המנוהל ע"י ציון קינן.

פועלים חשוף לאי.די.בי פיתוח עם חוב של 770 מיליון שקל. כמו כן, אי.די.בי פיתוח העמידה לפועלים ערבויות של כ-130 מיליון שקל בגין חובות של החברות הבנות לפועלים.

אחריו ניצב הבנק הצרפתי BNP פאריבה עם חוב של 313 מיליון שקל, שאמור להיפרע כולו עד תחילת 2014. החוב לבנק מזרחי טפחות עומד על 193 מיליון שקל. אי.די.בי פיתוח חייבת גם 164 מיליון שקל לבנק לאומי, 129 מיליון שקל לדיסקונט, 114 מיליון שקל ל-HSBC.

נוחי דנקנרצילום: דניאל בר און

המתווה של הבנקים למעשה מותיר את ההכרעה בקשר להשארותו של דנקנר כבעל השליטה באי.די.בי לידי נציגות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות. המתווה מתייחס רק לאופן שבו הבנקים סבורים כי יש לפתור את מצבה הפיננסי הרופף של אי.די.בי פיתוח. המתווה הזה אינו כולל התייחסות לחשיפות הגבוהות שלהם במעלה הפירמידה לחברות האחזקה הפרטיות גנדן וטומהוק.

המתווה של הבנקים מתנגד למחיקת חוב ופיצוי באמצעות מניות – מנגנון שהותווה על ידי נציגויות האג"ח של אי.די.בי אחזקות ואי.די.בי פיתוח. הבנקים מעוניינים בדחייה של 18 חודשים לכל לוח התשלומים של החוב (כולל בעלי האג"ח).

בתמורה לדחייה דורשים הבנקים תוספת של 2% בריבית וכן אופציות ללא תמורה ל-20% מאי.די.בי פיתוח. כך הם יוכלו ליהנות מהשבחת ערך מסוימת במידה ועיסקי אי.די.בי פיתוח יתאוששו.

השווי הכלכלי של האופציות מוערך על ידי הבנקים ב-200 מיליון שקל. האופציות יהיו חסומות למימוש עד לשווי חברה של כ-2.5 מיליארד שקל לאי.די.בי פיתוח (במידה ומניותיה ישובו להיסחר בבורסה).

המתווה של הבנקים מתייחס למינוי משקיפים מטעמם ומטעם בעלי האג"ח בחברה ומבקש מהחברה להציג תוכנית עסקית תוך 60 יום מהחתימה על ההסדר. התוכנית צריכה לכלול התייעלות והפחתה ניכרת בהוצאות השכר ההנהלה והכלליות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker