אלשטיין התפטר מתפקיד סגן יו"ר אי.די.בי אחזקות ואי.די.בי פיתוח

חברת אי.די.בי אחזקות הודיעה כי תגיש היום לבית המשפט הצעת הסדר חלופית

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים4
שלי אפלברג
שלי אפלברג

לאחר שלושה ימים בתפקיד סגן יו"ר אי.די.בי אחזקות וארבעה ימים ימים הודיע היום המשקיע הארגנטיני אדוארדו אלשטיין כי הוא מתפטר מתפקידו עקב העובדה כי , עליה סוכם בעבר.

אם במהלך סוף השבוע האחרון ציפו מספר מחזיקי איגרות חוב כי לאחר מגעי הפשרה בין אלשטיין לדנקנר, יתחרט המשקיע הארגנטיני ויחליט להמשיך להשקיע בחברה, עתה ניתן לראות כי ההודעה הינה רשמית.

לאור ההתפטרות וכדי להראות כי דנקנר עדיין לא ויתר על השליטה, הודיעה היום באופן רשמי אי.די.בי אחזקות כי היא מקיימת מגעים עם משקיעים אחרים, אך לא חשפה את זהותם. החברה הבהירה בהודעתה כי תגיש לבית המשפט הצעת הסדר חדשה בינה לבין הנושים שעקרונותיה הוצגו לנציגות מחזיקי איגרות החוב של החברה.

בשעות הקרובות אמורים כלל המעורבים בפרשת אי.די.בי להגיש לבית המשפט את הצעותיהם להסדר. עד כה השופט איתן אורנשטיין לא קבע כל דיון בנושא.

אדוארדו אלשטייןצילום: תומר אפלבאום

"לחשוף הגורמים האמיתיים לנסיגת אלשטיין"

נציגות אי.די.בי פיתוח והנאמנים פירסמו אתמול מכתב חריף שנשלח להנהלת החברה בו הם דורשים כי תפרסם דו"ח מיידי לציבור בנוגע לנסיבות שהובילו את אלשטיין לסגת מהצהרותיו על הזרמת הון לחברה.

כמו כן, דורשת הנציגות כי אי.די.בי פיתוח תקים צוות נפרד ובלתי תלוי בבעל השליטה נוחי דנקנר, על מנת שיוכל לגייס הון מניות חלופי לחברה. הנציגות מתריעה כי דנקנר לא ינסה להאריך את נסיונתיו הנואשים להחזיק בשליטה או להשפיע על נכסיה, כגון גיוס הון לאי.די.בי פיתוח בתנאי שוק אפור שיוביל לפגיעה אנושה בנכסי החברה ובזכויות נושיה - להם היא חייבת כ-6 מיליארד שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker