הנציגות והנאמנים של אי.די.בי פיתוח: "לחשוף הגורמים האמיתיים לנסיגת אלשטיין"

במכתב להנהלת החברה דורשת הנציגות להקים צוות בלי תלוי בנוחי דנקנר כדי לגייס הון לחברה: "מתקשים להשלים עם דפוס הפעולה של אי.די.בי פיתוח - להגן בראש ובראשונה על האינטרסים הצרים של בעל השליטה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

לאור העובדה כי באופן מפתיע, ללא כל התרעה מוקדמת, המשקיע הארגנטינאי אדוארדו אלשטיין החליט כי הוא לא מתכוון להשקיע יותר בקונצרן אי.די.בי, פרסמה היום (שבת) נציגות אי.די.בי פיתוח והנאמנים מכתב חריף להנהלת החברה בו הם דורשים כי תפרסם דו"ח מיידי לציבור בנוגע לנסיבות שהובילו את אלשטיין לסגת מהצהרותיו על הזרמת הון לחברה.

כמו כן, דורשת הנציגות כי אי.די.בי פיתוח תקים צוות נפרד ובלתי תלוי בבעל השליטה נוחי דנקנר, על מנת שיוכל לגייס הון מניות חלופי לחברה. הנציגות מתריעה כי דנקנר לא ינסה להאריך את נסיונתיו הנואשים להחזיק בשליטה או להשפיע על נכסיה, כגון גיוס הון לאי.די.בי פיתוח בתנאי שוק אפור שיוביל לפגיעה אנושה בנכסי החברה ובזכויות נושיה - להם היא חייבת כ-6 מיליארד שקל.

"מזה זמן מתקשים הנציגות והנאמנים להשלים עם דפוס הפעולה שעל פיו מתנהלת אי.די.בי פיתוח, ולפיו פועלת החברה להגן בראש ובראשונה על האינטרסים הצרים של בעל השליטה בחברה והעדפתם על פני טובת החברה ונושיה", כתבו עו"ד גיא גיסין ואייל רוזובסקי בשם הנציגות והנאמנים.

אדוארדו אלשטייןצילום: עופר וקנין

עוד תוהה הנציגות כי "האם דירקטוריון החברה היה מעורב בפיקוח על המהלך הכה מהותי לגיוס הון מניות לחברה, או שמא הותיר גם הפעם את השליטה על התהליך בידי מר דנקנר ובידי מנהלי החברה שמונו על ידו". בהתאם לכך, דורשת הנציגות כי החברה תפרסם דו"ח מפורט בו יכתב מי מחברי הדירקטוריון היו מעורבים בפיקוח על מהלך גיוס ההון, שהינו כה מהותי לחברה, או שמא שוב הותירה בידי נוחי דנקנר ומנהליו את ההליך.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker