בנק לאומי הגיש תביעה אישית על סך 88 מיליון שקל נגד בן דב

התביעה הינה בגין ערבות אישית אותה נתן בן דב להבטחת חובות החברה הציבורית טאו שבפירוק

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים20

בנק לאומי הגיש היום תביעה אישית על סך 88 מיליון שקל נגד איש העסקים אילן בן דב. זאת, לאחר תלונות רבות שנשלחו לעבר בנק לאומי, שהוא אינו מממש את הערבות של בן דב בגין חובות טאו ומנסה להיפרע מקופת הנושים המצומקת של החברה בפירוק.

החוב של בן דב ללאומי נוצר כאשר ב-2010 חתם בן דב כבעל השליטה בטאו, החברה הציבורית שבפירוק, על כתבי ערבות לטובת הבנק להבטחת כלל החובות וההתחייבויות של החברה.

בכתב התביעה מגולל לאומי כי ב-2005 חתם בן דב על ערבות בלתי מוגבלת לבנק שהוגבלה לסכום של 168 מיליון שקל ב-2006. ב-2010 חתם בן דב על כתבי ערבות מתמדת להבטחת חובותיה של טאו בגין שני החשבונות אותה ניהלה בבנק. כבטוחה לערבות שיעבדה החברה הפרטית א. בן דב השקעות את זכויותיה בחשבון פיקדון ניירות, ששוויו הבורסאי מסתכם ב-24 מיליון שקל.

אילן בן דבצילום: עופר וקנין

לטענת הבנק, כיום ניירות הערך בחשבון שווים הרבה פחות שכן המחזור בבורסה, שעומד על עשרות אלפי שקלים בלבד, מלמד ששוויים האמיתי הוא הרבה פחות מהשווי הבורסאי שלהם. בנק לאומי הגיש יחד עם התביעה בקשת כינוס נכסים נגד חברת א. בן דב השקעות.

הבנק מעדכן כי באוגוסט 2012 שלח מכתב לבן דב בו דרש כי ישלם את החוב של טאו כלפיו בגין הערבות אותה נתן. בן דב השיב כי הוא מנהל משא ומתן עם הבנק בקשר לערבות ולכן דרש מהבנק לחזור בו מהדרישה. במכתבו, כך טוען הבנק, בן דב לא הכחיש את גובה החוב, אלא טען כי על הבנק להיפרע תחילה מנכסי טאו המשועבדים לטובתו על מנת להקטין את חובו בטרם ידרוש את ערבויותיו של בן דב.

לאור הדרישה הגיש הבנק דרישה לאכיפת שעבודים ולמינוי כונס נכסים לטאו ולאחר שסירב, שב וביקש מבן דב לפרוע את הערבות. לטענת הבנק, באפריל 2013 "העלה בן דב טענות מן הגורן ומן היקב וביקש לחלוק על זכותו של הבנק לפרוע את הערבות אותה נתן. כמו כן, דרש לקבל מסמכים שונים מהבנק. לאחר שלל התכתבויות בין הצדדים הסיק הבנק מהתנהלותו של בן דב כי הוא מנסה להתנער מהתחייבויותיו על פי כתב הערבות".

לאומי מיוצג בתביעה על ידי עורכי הדין אייל רוזובסקי ופיני יניב. את בן דב מייצג עו"ד יוסי אברהם.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker