חברת החשמל: נרחיב את היקף ההנפקה בעקבות פניות ממשקיעים זרים

החברה מוסרת כי היא והציעה לאותם משקיעים מוסדיים הרחבה של 2 סדרות אג"ח ל-5 ול-10 שנים, כאשר מכל סדרה ביקשה לגייס 100 מיליון דולר נוספים

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת החשמל הודיעה כי היא החליטה להרחיב את היקף ההנפקה שלה, לדבריה, ההחלטה נבעה לאור פניות של משקיעים זרים בעקבות הנפקה של 1.1 מיליארד דולר באירופה ובארה"ב בחודש שעבר.

החברה מוסרת כי היא והציעה לאותם משקיעים מוסדיים הרחבה של 2 סדרות אג"ח ל-5 ול-10 שנים, כאשר מכל סדרה ביקשה לגייס 100 מיליון דולר נוספים. לאור ביקושים של פי 4.5 מהצעתה - לדבריה - תגדיל היקף כל סדרה ב-150 מיליון דולר מהמקור.

לפי חברת החשמל, סה"כ גויסו ביממה האחרונה 300 מיליון דולר בריבית אפקטיבית לסדרה הקצרה (5 שנים), 5.22% המהווים רק 260 נקודות מעל האג"ח הממשלתי הרלוונטי ובריבית של 6.82% לאג"ח הארוך (10 שנים) המהווים רק כ-300 נקודות מעל האג"ח הממשלתי המקביל. הגיוס הנוכחי בוצע באמצעות ברקליס וסיטי, עו"ד הרצוג פוקס נאמן ורו"ח דלוייט.

יו"ר חברת החשמל , יפתח רון טל, מסר: "ההתנהלות האחראית והזהירה של החברה מוכיחה את עצמה. האמון של השווקים הזרים בחברה ובדרך התנהלותה הם חיזוק משמעותי לחברת החשמל המייצבת את מצבה הפיננסי שהורע משמעותית עקב משבר הגז ממצרים".

יפתח רון טלצילום: אמיל סלמן

אלי גליקמן, מנכ"ל חברת החשמל, אמר: "אנו מסיימים בהצלחה גדולה הליך גיוס הון. חברת החשמל היא החברה הישראלית היחידה שמגייסת סכומים בסדר גודל כזה בשווקים זרים בתקופה זו. פניית המשקיעים לחברה מהווה הזדמנות לחשיפה חיובית של החברה בפני משקיעים ושווקים בינלאומיים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker