לבזן חסרים 0.4% מקולות בעלי אג"ח ג' לאישור ערבות של 135 מ' ד' לכאו"ל

הגופים שהתנגדו הם מיטב, אינפיניטי, אדמונד דה רוטשילד ותמיר פישמן ■ היקף החוב הכולל של בזן לבעלי האג"ח הוא 1.4 מיליארד שקל ■ בזן תנסה להשיג את הקולות החסרים לאישור ההסכם ב-60 הימים הקרובים

יורם גביזון

הניסיון של חברת בתי זיקוק (בזן) לשנות את שטרי הנאמנות לבעלי 3 סדרות האג"ח שהנפיקה ב-2007, טורפד בשל מיליון קולות של בעלי אג"ח ג' שהם 0.4% מהסדרה המנוטרלת - כלומר ללא ספירת קולות הנגועים בעניין אישי בהצבעה. בזן תנסה להשיג את הקולות החסרים לאישור ההסכם ב-60 הימים הקרובים.

הגופים שהתנגדו הם מיטב, אינפיניטי, אדמונד דה רוטשילד ותמיר פישמן. היקף החוב הכולל של בזן לבעלי האג"ח הוא 1.4 מיליארד שקל. בתי זיקוק ביקשה את אישור 6 סדרות האג"ח לשינוי בשטר הנאמנות להן כדי שתוכל לערוב בסכום של עד 135 מיליון דולר לתשלומי הקרן והריבית של החברה הבת (100%) כרמל אולפינים (כאו"ל) עד לאפריל 2015.

ערבות זו נדרשת כדי למנוע את העמדת האג"ח של כאו"ל לפרעון מיידי, במידה שדירוג האג"ח שהנפיקה החברה יירד בדרגה אחת, בעלי האג"ח של סדרות א' וב' אישרו את השינוי בשטר הנאמנות ברוב של 86.9% ו-88.9% בהתאמה.

גם בעלי האג"ח הצמודות למדד שאינן סחירות (43, 43 ב' ו-27 ג') אישרו את השינוי, בעוד שבעלי האג"ח של סדרה ג' אישרו את השינוי בשטר הנאמנות ברוב של 73.3%, כלומר ב-1.7% מהרוב המיוחד של 75% הנדרש לאישור.

בתי זיקוק לנפטצילום: ירון קמינסקי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker