סיון איזסקו

הבנק השווייצי יוליוס בר, שפתח נציגות בישראל לפני שנה וחצי, שכר את אהוד ברק לתפקיד יועץ מיוחד. ברק צפוי להשתכר בתפקיד זה מאות אלפי דולרים בשנה.

ניתן להעריך כי הבנק השווייצי שכר את ברק על מנת שיסייע בהתנהלות הבנק מול הרגולטורים השונים בישראל וכן על מנת שהמהלך יסייע לבנק לבסס את מעמדו בישראל וייצר לו תהודה תקשורתית שתסייע לו לגייס לקוחות אמידים בישראל. ברק כבר החל להפגיש בין אנשי עסקים בכירים לבין נציגות הבנק בישראל ולאחרונה העניקה לו רשות ני"ע רישיון להעניק ייעוץ פיננסי ללקוחות.

יוליוס בר לא מחזיק ברישיון לניהול פעילות בנקאית בישראל ופעילותו בארץ מסתכמת כיום בפעולות שיווק והפניית לקוחות לסניפי הבנק בשווייץ לצורך פתיחת חשבון שם. יוליוס בר עוסק רק בתחום הבנקאות הפרטית ללקוחות אמידים ומחזיק בנציגויות בכ-20 מדינות. אולם, לפני כשנה, הכריז הבנק בשווייץ על רכישת חטיבת ניהול העושר של מריל לינץ' מחוץ לארה"ב.

כתבות נוספות באתר TheMarker

אהוד ברק. תנועה מהירה בין הציבורי לפרטי צילום: פנטגון

תשובה פרע 400 מיליון שקל לבנקים - בעלי האג"ח נותרו מאחור

ממשלת ישראל רקובה ומנוונת

היום, במקביל להכרזה על מינויו של ברק לתפקיד יועץ, הכריזה נציגות הבנק בישראל על תחילת ההטמעה של פעילות ניהול העושר של מריל לינץ' לתוך נציגות הבנק השוויצי בתל אביב. מהבנק נמסר כי " באמצעות הטמעת חטיבת העושר של מריל לינץ' וקבלת רישיון הייעוץ, יהיה ביכולתו של הגוף המאוחד לספק שירותי ייעוץ פיננסי וניהול תיקי השקעות במקביל".

דבר מינויו של ברק לתפקיד יועץ של יוליוס בר נחשף לראשונה בחדשות ערוץ 10. בתגובה לפרסום, סירבו ברק והבנק להגיב לנושא. אולם הערב החליטו בבנק השווייצי לשנות את גישתם לעניין, ובהודעה לעיתונות ציין הבנק כי "ראש הממשלה לשעבר, שסיים לפני למעלה מחודשיים את תפקידו כשר ביטחון, ייעץ להנהלת הבנק ולמנכ"ל העולמי, בוריס קולרדי, בנושאים גיאו-פוליטיים ומקרו-כלכליים, ויסייע בגיבוש אסטרטגיה עסקית כוללת בסביבה בינלאומית ורגולטיבית דינמית. ברק יספק את השירות כחלק מפעילות חברת הייעוץ האסטרטגי שהקים, עם יציאתו לחיים אזרחיים פרטיים. ברק מחזיק בניסיון רב בזירה הבינלאומית על רקע מילוי תפקידים בכירים רבים בממשלת ישראל (לרבות ראשות הממשלה), וכן ניסיון בייעוץ אסטרטגי לקרנות גידור ופרייבט אקוויטי מתקופת פעילותו העסקית, בין השנים 2001-2007. ברק מחזיק בתואר שני בניתוח מערכות כלכליות-הנדסיות מאוניברסיטת סטנפורד בקליפורניה".

פעילות הבנקאות הפרטית של מריל לינץ' פועלת בישראל מאז שנת 2000, ונכסי הלקוחות יעברו בהדרגה ממנו ליוליוס בר עד אמצע 2014, ובמסגרת זו צפויים משרדי הבנקאות הפרטית של החברה לעבור ממגדלי עזריאלי אל משרדי יוליוס בר במגדל אלרוב שברחוב רוטשילד בתל אביב. הבנק ציין, כי במקביל מתבצע גם הליך הטמעת פעילויות הבנקאות הפרטית של מריל לינץ' למטות יוליוס בר בשווייץ, אורוגוואי, צ'ילה, לוקסמבורג, מונקו, הונג קונג, סינגפור, בריטניה וספרד. הבנק ציין כי שלב ההטמעה, שהחל בפברואר 2013 צפוי להיות מושלם ברבעון הראשון של 2015, כשרוב הנכסים צפויים להיקלט על ידי יוליוס בר כבר עד תום 2013. בבנק ציינו כי קליטת חטיבת ניהול העושר של מריל לינץ' היא נכס אסטרטגי עבור יוליוס בר, תגדיל משמעותי את בסיס הנכסים שלו ותחזק את נוכחות הבנק בשווקים צומחים ברחבי העולם'".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום