ביהמ"ש: לא לפרק את אלביט הדמיה לפני קיום אסיפות נושים

החברה תיאלץ לכנס אסיפות תוך 14 יום; בהצבעה יועלו המתווה של החברה בו תומכות הקרנות הזרות והמתווה אותו הציעה הנציגות המקצועית

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג
שלי אפלברג

סגנית בית המשפט המחוזי ורדה אלשייך לא מאשרת לפרק את אלביט הדמיה : השופטת אלשיך קבעה כי על החברה, שבשליטת מוטי זיסר, לכנס באופן מהיר בתוך 14 יום ולא יאוחר מתאריך ה- 16 ביולי אסיפות מחזיקי אג"ח, שידונו בנוגע לשני הסדרי החוב שמונחים על השולחן. מדובר במתווה אותו הציעה החברה בו תומכות הקרנות הזרות והמתווה אותו הציעה הנציגות המקצועית.

"ברור שכשם שאין הנושים יכולים לאלץ את החברה לשוב להצעת הסדר נושים קודמת, כך אין החברה יכולה לאלץ נושה שלא להביע את חוסר שביעות רצונות משינוי ההצעה, באמצעות הצבעה נגד ההצעה הרשמית ובעד הצעת ההסדר החלופי. לו כך יעשה, הרי שיהיה בכך לתרום את חלקו בתמרוץ החברה לשקול בשנית את התנגדותה או להסתכן בפירוק", כתבה אלשיך בהחלטתה וציינה כי "אין להטיל ספק בכך כי מצבה של החברה עצמה הולך ומתדרדר במהירות".

עוד הוסיפה השופטת אלשיך: "יש ממש בטענת אלביט הדמיה, כשקיימת אך ורק הצעת הסדר אחת הרי על הנושים לקבל או לדחות אותה ואותה בלבד. אין צורך להכביר מילים כי נושי חברה אינם יכולים לאלץ חברה להציע הצעת הסדר, אלא יכולים להצביע בעד או נגד, במידה שהיא מוצעת. ואם אין, יש לנקוט בצעדים כנגד החברה בהתאם לאפשרויות שמעמיד בפניהם הדין".

למרות עמדתה זו בפרשת אלביט הדמיה קובעת אלשיך כי: "בנסיבות המקרה לא מצאתי פסול עקרוני, כי לצד ההצבעה בעד או נגד ההסדר שמציעה החברה, יוכלו הנושים להצביע גם אודות הצעת הסדר בנוסח אחר, כפי שעלתה. אין בעובדה כי הצעת ההסדר ה'חלופית' התקבלה ברוב של 95% מערך הנשיה, בכדי למנוע את אישור הצעת ההסדר הרשמית" של החברה, שהתקבלה למש ברוב של 80% מערך הנשיה או בכל ערך אחר העומד או עולה על סך המינימום שנקבע בדין".

בעניין חוסר השוויון בין המחזיקים המוסדיים לקרנות הזרות כותבת אלשיך: "ספק גדול אם הוכח הבדל תהומי באינטרסים ברוח שיכול ליצור הפרדה והבדל מהותי ממשי ...בנסיבות המקרה לא הוכחה גם חלוקה ברורה יחסית בין סדרות המוחזקות ברובן המכריע בידי משקיעים מוסדיים לכאלו המוחזקות ברובן המכריע בידי משקיעם פרטיים".

המתווה של החברה מדבר על המרה של חוב בסך 2.2 מיליארד שקל לבעלי האג”ח ולבנק לאומי ‏(החשוף לאלביט ב-50 מיליון שקל‏) לכ-90% מהמניות של החברה, שהשליטה בה תעבור לבעלי האג”ח בראשות יורק ו-DK.החוב של אלביט לבנק הפועלים ייפרס, תוך שינוי באמות מידה פיננסיות 

מנגד עומד המתווה של הנציגות המקצועית בה חברים עופר גזית, שמואל אשל ואדוארד קלר. אלה רוצים להמיר 1.1 מיליארד שקל מהחוב למניות ‏(כ-95%‏), השארת חוב של כ-1.4 מיליארד שקל עם ביטחונות שייפרס לתקופה ארוכה, הקצאה של 2.5% בלבד מאלביט לזיסר, ללא כל פטור מתביעות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker