עובדי צים לנציגות האג"ח: "אל תשליכו אותנו למעגל האבטלה"

אבי שטרית, יו"ר מועצת עובדי צים לנציגות בעלי איגרות החוב של החברה: "אם תסכימו לדחות את קבלת הבטוחות תראו בנו שותפים נאמנים להבראת החברה"

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1

1,000 עובדי צים פנו הבוקר לנציגות בעלי איגרות החוב של החברה בבקשה לשקול מחדש את עמדתם בנוגע להצעתה של הנהלת צים לדחות את מתן הבטוחה בסכום של 25 מיליון דולר לבעלי האג"ח מיולי 2013 לדצמבר 2014.

אבי שטרית, יו"ר מועצת עובדי צים, כותב במכתבו: "אנו, 1,000 העובדים הישראליים של חברת צים, פונים אליכם בבקשה שלא להטביע את צים". לדבריו, "הבנקים, שהם הנושים העיקריים של צים, הסכימו למיטב הבנתם של העובדים לדחות תשלומי חוב של החברה, בין היתר בעקבות הסכמה אליה הגענו עם הנהלת החברה בכל הנוגע לתנאי העובדים ולצעדי התייעלות". הוא מציין כי מועצת עובדי צים נעתרה, בעקבות המשבר הכלכלי העולמי ובענף הספנות, לוויתורים כואבים שחסכו לחברה 50 מיליון דולר ב-3 השנים האחרונות, במטרה להשאיר את החברה בחיים.

שטרית מדגיש שקרנות הפנסיה וכספי הפיצויים של עובדי צים מנוהלים אצל הגופים המשתתפים בנציגות בעלי האג"ח וכותב: "אנו שותפים לדאגתכם בנוגע לעתידה של החברה ורואים בכם גורם חשוב בהליך הבראתה של צים, לא רק למעננו אלא בשמירה על מעמדה של צים כמוביל הימי הלאומי. כמי שמייצגים ציבור של חוסכים ומבקשים להיות נאמנים להם, אנו קוראים לכם שלא לשפוך את התינוק עם המים ולהשליך אותנו למעגל האבטלה. אם תסכימו לדחות את קבלת הבטוחות תראו בנו שותפים נאמנים להבראת החברה".

אונייה של ציםצילום: בלומברג

לדבריו, הצבעה נגד הצעת צים תוביל לתגובת שרשרת שתפיל את צים וממילא תגרום לאובדן מרבית חובה של צים כלפי בעלי האג"ח, "בעינינו, תוצאה חמורה יותר תהיה אם החברה תפורק. ייגדע מטה לחמנו ותיפגע יכולתנו להמשיך ולחסוך. יתרה מזאת, נראה בצעד זה פגיעה שלכם באמון העובדים ששמו את כספי החסכונות אצלכם. צים היא עדיין המוביל הימי הלאומי ואם תקרוס תהיה לכך השלכה קשה על חוסנה הלאומי של ישראל".

שטרית מזכיר ש"במלחמת לבנון השנייה היתה צים חברת הספנות היחידה שעגנה בישראל והמשיכה להעביר חיטה וסחורות לישראל. אנו קוראים להיגיון ולשכל הישר שלכם לא לתת יד בקריסתה של החברה ולגלות אחריות גם כלפי ציבור החוסכים, ששם בכם את מבטחו, וגם כלפינו העובדים שגם כספנו מופקד אצלכם. תנו לצים סיכוי, גלו עוד קצת אורך רוח", סיכם שטרית.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker