עודד שריג, הממונה על שוק ההון והביטוח באוצר, פורש

שריג צפוי לסיים את תפקידו בסוף חודש אוגוסט, אך הוא הביע בפני השר נכונות להמשיך ולהישאר בתפקיד עד שיימצא לו מחליף ■ אתמול הודיעה על התפטרותה גם המשנה לממונה על שוק ההון, לי דגן

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים49
אסא ששון

המפקח על שוק ההון, הביטוח והחיסכון במשרד האוצר, פרופ' עודד שריג, הודיע לפני כשעה לשר האוצר יאיר לפיד על רצונו לסיים את תפקידו. שריג צפוי לסיים את תפקידו בסוף חודש אוגוסט, אך הוא הביע בפני השר נכונות להמשיך ולהישאר בתפקיד עד שיימצא לו מחליף.

שריג המתין עם ההודעה על סיום תפקידו עד לאחר (שהושקה ביום שישי שעבר), שמבחינתו מהווה את גולת הכותרת של תפקידו כמפקח על שוק ההון.

לאחרונה הביע שריג את מורת רוחו מכך שאגף התקציבים הוריד את תקרת ההטבות למס לחיסכון פנסיוני מרמה של 35 אלף שקל בחודש לרמה של 15 אלף שקל בחודש, מהלך שעשוי להוביל לכך שיבוצעו פחות הפקדות לפנסיה. ההפחתה בוצעה על מנת לחסוך לקופת המדינה כ-1.2 מיליארד שקל.

עודד שריגצילום: מיכל פתאל

שריג גם התנגד לסעיף בחוק ההסדרים שיאסור על חברות הביטוח הפרטיות למכור פוליסות שמציעות למבוטחים פיצוי על אי הגשת תביעה. במלים פשוטות, סעיף זה אוסר על חברות הביטוח הפרטיות להמשיך בנוהג המגונה למכור ביטוח מלא "מהשקל הראשון", אך ברגע האמת לשכנע את המבוטח לעבור את הניתוח דרך הביטוח המשלים של קופת החולים, ובתמורה להשלים את ההשתתפות העצמית ולתת פיצוי קטן בנוסף.

שריג "נעמד על רגליו האחוריות" . שריג טען כי לא שותף בזמן אמת בדיון הקריטי על נושא שבתחום סמכותו, וכי לסעיף השפעה מרחיקת לכת על שוק הביטוח. עוד אמר שריג כי הסעיף עלול לפגוע במעמד הביניים - בכך שיעלה את הפרמיות של הביטוחים הפרטיים והביטוחים המשלימים. בנושא כזה יש לדון בכובד ראש ולא במחטף של הרגע האחרון, טען. בסופו של דבר, נשק יום הדין עבד והסעיף לא נכנס לחוק ההסדרים.

בבורסת המועמדים להחליפו עלו השמות הבאים: רמי דיין, לשעבר משנה למנכ"ל כלל ביטוח, וענת לוין, לשעבר מנהלת ההשקעות הראשית של מגדל וכיום משנה למנכ"ל בנק הפועלים.

אתמול גם המשנה לשריג, לי דגן. דגן, שכיהנה כמנהלת מחלקת ביטוח כללי, הצטרפה לפני חמש שנים להנהלת אגף שוק ההון. מזה כ-3.5 שנים מכהנת דגן כמשנה לממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, ואחראית על תחום ביטוח כללי, ביטוח בריאות, חינוך פיננסי והסדרת פעילות סוכני ביטוח ויועצים פנסיוניים.

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, פרופ' עודד שריג: "אני מודה לאנשים המצוינים באגף שוק ההון ובמשרד האוצר על עבודה משותפת קשה, מאומצת ופורייה. ביחד קידמנו את שוק ההון, הביטוח והחיסכון בשורת צעדים שישפרו את חייהם של חוסכים ויקלו על עבודת גופים מפוקחים. מחליפי יקבל אגף מקצועי מאוד, שימשיך לפקח, לבקר ולכוון את השוק המרכזי והחשוב הזה".

שר האוצר, יאיר לפיד: "אני מצר על עזיבתו של עודד שריג ומודה לו על תרומתו הרבה לאגף שוק ההון. שריג קידם את הרגולציה בישראל לסטנדרטים בין לאומיים, קידם את נושא הטיפול בדמי הניהול וקידם בניית תשתית מודרנית לחסכון הפנסיוני".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker