שחל תגדיל את הפעילות בגרמניה ב-115% באמצעות רכישת Almeda

על פי הערכות, אלמדה נרכשה בתמורה סמלית בשל רצונה של חברת הביטוח מיוניק רי שלה היא שייכת לצאת מתחום הטלרפואה שאינו מהותי להכנסותיה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת שחל שמפתחת ומספקת שירותי טלרפואה חתמה על הסכם לרכישת פעילות הטלרפואה של חברת Almeda הגרמנית, שהיא חברה נכדה של ענקית הביטוח המשני חברת Munich Re.

הפעילות הנרכשת תתרום למחזור ההכנסות של שחל בגרמניה 7 עד 10 מיליון דולר בשנה, כלומר תגדיל ב-115% עד 166% את הכנסותיה בגרמניה, תכפיל אותה בהשוואה, לרמה של 6 מיליון דולר ב-2012.

על פי הערכות, אלמדה נרכשה בתמורה סמלית בשל רצונה של מיוניק רי לצאת מתחום הטלרפואה שאינו מהותי להכנסותיה. אלמדה שבסיסה במינכן מציעה שירותי טלרפואה בעיקר לחולי מחלות כרוניות כמו אי ספיקת לב ומחלת ריאות חסימתית כרונית (COPD) לחברות ביטוח בריאות, ומחזיקה על פי הערכות מעל 10,000 מנויים.

הסמארטהארט של שחל
הסמארטהארט של שחל

60% עד 70% ממחזורה של אלמדה נובעים משירותים שהיא מספקת לחברת DKV, שהיא אחת מחברות ביטוח הבריאות הפרטיות הגדולות בגרמניה. כחלק מההסכם התחייבה DKV להמשיך ולרכוש את שירותי הטלרפואה מאלמדה לתקופה של שבע שנים.

העסקה בוצעה על ידי פיצול פעילות הטלרפואה של מיוניק רי לחברה חדשה ומכירתה בתמורה סמלית לשחל, כך שהחברה הישראלית שנסחרת בבורסה של שווייץ צפויה לרשום רווח הון בשל רכישת החברה הגרמנית במחיר שנמוך משמעותית מהשווי ההוגן של נכסיה.

שחל חתמה באוקטובר 2012 על חוזה בהיקף של 30 מיליון יורו לשנה להספקת שירותי טלרפואה לחולי COPD לקופת החולים AOK Bayern שמבטחת 4.3 מיליון איש ונחשבת לאחת מקופות החולים הגדולות בגרמניה.

שחל שנסחרת בבורסה בשווייץ בשווי של 86 מיליון דולר הפסידה 300 אלף דולר במחזור של 7.1 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2013 בהשוואה להפסד של 1.5 מיליון דולר במחזור של 6.9 מיליון דולר במקביל ב-2012.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker