שלמה מעוז נכנס לשוק הייעוץ הפנסיוני וייעוץ המשכנתאות

מעוז, יו"ר הון ליין: "החוסכים מפסידים עשרות ומאות אלפי שקלים במהלך חייהם בגלל הזנחה של החיסכון הפנסיוני. ניהול פנסיוני נכון הוא לעיתים ההבדל בין מבוגר המזדקן בכבוד לפנסיונר עני"

ערן אזרן

בית ההשקעות האינטרנטי "הון ליין", שהושק לפני כשנה על ידי קבוצת פורום של עמי סגל, הודיע היום (ב') על הרחבת פעילותו וכניסה לשוק הייעוץ הפנסיוני וייעוץ המשכנתאות. במסגרת השירות החדש יציע בית ההשקעות ייעוץ לנוטלי משכנתאות או לחיסכון הפנסיוני תמורת תשלום חד פעמי של 6,000-300 שקל. הייעוץ יתבצע החל משיחה טלפונית ועד לפגישה אישית.

"כולנו מדברים על מחירי הדיור הגבוהים, היעדר התחרות בשוק המזון ויוקר המחייה בישראל, אבל רוב האנשים לא מודעים לכך שהכסף הגדול נמצא בשירותים הפיננסיים", הסביר שלמה מעוז יו"ר הון-ליין. "אצל רוב המשפחות, המשכנתא היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר שיעשו אי פעם והן ניגשות לבנקים ללא ליווי מקצועי שיכול היה לחסוך להן מאות אלפי שקלים. באותו אופן, הצעירים של היום יהפכו לזקנים עניים בעוד 30 שנה אם יסמכו רק על  משווקים פנסיונים ויצרנים פנסיונים".

רפורמת בכר משנת 2005 איפשרה לבנקים להעניק ייעוץ פנסיוני ללקוחות הבנק. בפועל, המעורבות של הבנקים נמוכה מאוד, תוך שהם מציעים את השירות בעיקר לבעלי קופות גמל והשתלמות בלבד מאחר שמדובר במוצרים פנסיונים פשוטים. לגבי מוצרים פנסיונים אחרים, כגון קרנות פנסיה, לא ניתן לקבל ייעוץ פנסיוני ברוב הבנקים שכן מדובר במוצרים מורכבים.

שלמה מעוזצילום: דודו בכר

הון ליין תציע ללקוחותיה שלושה מסלולי ייעוץ, בהתאם למורכבות התיק הפנסיוני, "החל מהתייעצות טלפונית דרך ועד ניתוח מעמיק של תוכניות הביטוח והפנסיה כולל ייעוץ פנסיוני אישי". את הפעילות בתחום ינהל דודי הרשברג, מנכ"ל פנסיה 120. גם הייעוץ בתחום המשכנתאות יתבצע דרך כמה מסלולים. את הפעילות בתחום ייעוץ המשכנתא ינהל אבי כהן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker