אינסייטק קיבלה אישור מורחב של הרשות האירופית לטיפול בגידולים

חברת אינסייטק - החברה הבת של אלביט מדיקל - מערכות ExAbalte מבוססות על טכנולוגית אולטרהסאונד ממוקד שמונחה מכשיר MRI ומספקות טיפול לא פולשני וללא קרינה מייננת

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת אינסייטק, שהיא חברה בת (43%) של אלביט מדיקל מקבוצת מוטי זיסר, קיבלה אישור מורחב מרשות התקינה האירופית (9CE) לטיפול מקומי בגידולים שפירים וסרטניים בעצמות כולל מיאלומה נפוצה, גרורות בעצמות, גידול שפיר בעצם (אוסטיאואיד אוסטיאומה) כאבי גב שנגרמים על ידי מפרקי עמוד השדרה וגידולים אחרים בעצמות.

אישור ה-CE, שהתבסס על ראיות קליניות, ניתן למערכות ה-ExAblate 2100 ,ExAblate 2000 ו-CBS 2100.

מערכות ExAbalte מבוססות על טכנולוגית אולטרהסאונד ממוקד שמונחה מכשיר MRI ומספקות טיפול לא פולשני וללא קרינה מייננת. אנרגיית האולטרה סאונד הממוקד משמשת לצריבה של הגידול או להשמדת העצבים שגורמים להעברת הכאב וכתוצאה מהטיפול חלה ירידה מהירה בכאב.

ד"ר קובי וורטמן, מנכ"ל אינסייטק, הסביר שמערכת ExAblate 2000 קיבלה ב-2007 את אישור ה-CE לטיפול בכאב שנגרם על ידי גרורות סרטניות בעצמות, אולם האישור הנוכחי מרחיב את השימושים במערכת להשמדת גידול שפיר בעצמות - תופעה שפוגעת בעיקר בנערים ובנערות וכן ככלי כירורגי לגידולים ממאירים.

קובי וורטמן, מנכ"ל אינסייטקצילום: אריאל שליט

וורטמן ציין שהמערכות של אינסייטק קיבלו קוד ביטוחי ממשרד הבריאות הגרמני שמשמעותו שבתי חולים וספקי שירות רפואי אחרים שיטפלו באינדיקציות שאושרו עתה
באמצעות המערכת של החברה יקבלו שיפוי ביטוחי מממשלת גרמניה בסכום של 3,500 יורו לטיפול.

לדבריו, החברה נמצאית במגעים לקבלת שיפוי ביטוחי דומה באיטליה צרפת ואנגליה. המודל העסקי של אינסייטק מבוסס על מכירת מערכת ExAblate במחיר מחירון של 750 אלף דולר למערכת, ללא מכשיר MRI, כשכל אפליקציה שמתווספת מחייבת תשלום נוסף של 250 אלף דולר.

בנוסף, אינסייטק מספקת שרות תמיכה ותחזוקה למכשירים בהיקף של 7% עד 10% כך שעל פני אורך חיי המוצר התמורה הכוללת שאינסייטק מקבלת כפולה ממחיר המכירה של המערכת.

מערכת ExAblate של אינסייטק קיבלה באפריל 2013 את אישור המרכז לשירותים רפואיים (Centre of Medicare and Medicaid Services) שאחראי על קביעת הסטנדרטים לטיפול רפואי בתוכניות ביטוח הבריאות הממלכתי בארה"ב, כולל תמחור ושיפוי רפואי, ועתה אינסייטק החלה בטיפולים מסחריים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker