לאן עברו חצי מיליארד שקל שנפדו בשבוע שעבר מהקרנות בישראל?

בקבוצת הקרנות המסורתיות, רק הקרנות השקליות גייסו 50 מיליון שקל; הקרנות הכספיות גייסו כ-720 מיליון שקל

שלי אפלברג
שלי אפלברג

בשבוע שעבר בו מדדי ת"א 25 ו-100 נפלו עד 1.8%, איבדו הקרנות המסורתיות כחצי מיליארד שקל, כך עולה מהסיכום השבועי של בית ההשקעות מיטב דש. מבין כלל קבוצת הקרנות המסורתיות, רק הקרנות השקליות גייסו סכום זעיר של 50 מיליון שקל.

לאור הירידות החדות בשוק האג"ח העולמי ורמת התנודתיות הגבוהה, מסתמן כי גם המשקיעים חששו וגרמו לכך כי קרנות אג"ח מדינה הובילו את הפדיונות עם כ-240 מיליון שקל, לעומת 90 מיליון שקל שנפדו בשבוע שעבר. מנגד, הקרנות הכספיות גייסו כ-720 מיליון שקל. בשעה שמדדי התל בונד החסירו מערכם כ-0.5% בשבוע שעבר, מהקרנות המתמחות באג"ח חברות נפדו 130 מיליון שקל.

לדברי ירון דייגי מפסגות, "לעומת הדרמה בשוקי האג"ח בעולם, המשקיע הישראלי לא התרגש וכמעט ולא נרשמו פדיונות (פסגות שבוע שעבר סיימה בגיוס חיובי, ש"א).עיקר הגיוסים מתחילת השנה התמקדו בקרנות אג"ח כללי 90/10. קרנות 90/10 שהחזיקו מח"מ ארוך ספגו ירידות משמעותיות עקב עליית התשואות, לכן ככל הנראה נרשמו בהן פדיונות".

ירון דייגיצילום: יח"צ

כתבות נוספות באתר TheMarker

ראש צוות חקירה ברשות המסים מואשם בגניבה, פריצה לבית וזיוף צ'קים

אותם אנשים, אותה תרבות, אותן תחזיות

דייגי מוסיף כי "רוב המנהלים הגדולים בתעשייה היו במח"מ קצר יחסית, ולכן לא נרשמו הפסדים משמעותיים או פדיונות משמעותיים בתעשייה".

גם האפיק המנייתי נסחר בתנודתיות. קרנות אג"ח כללי בהן קיימות קרנות מעורבות עם חשיפה למניות סבלו מפדיונות, אם כי בסכום נמוך יותר של כ-30 מיליון שקל. הקרנות המעורבות הובילו את הגיוסים בתקופה האחרונה, אך הן נפגעו מגל המימושים האחרון. בקרנות המנייתיות נרשמו פדיונות של 40 מיליון שקל.

תעשיית הקרנות מנהלת נכון ל-27.06.13 כ-204.1 מיליארד שקל. הקרנות המסורתיות (בנטרול הקרנות הכספיות) מנהלות כ-145.6 מיליארד שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker