קבוצת אלון-ברונפמן השלימה רכישת 78% ממניות הריבוע הכחול ב-1.368 מיליארד שקל באמצעות מימון מבנק הפועלים

עם השלמת הרכישה תהפוך אלון-דור לרשת הקמעונית הגדולה בישראל עם מחזור של יותר מ-15 מיליון שקל; דוד ויסמן התמנה ליו"ר הקבוצה

TheMarker digital
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
TheMarker digital

קבוצת אלון-ברונפמן השלימה את רכישת הריבוע הכחול באמצעות חוזה מימון לפי שווי שוק של כ-360 מיליון דולר. הקבוצה, שהבעלות עליה מתחלקת שווה בשווה בין מתיו ברונפמן ואלון-דור, שילמה 1.368 מיליארד שקל תמורת 78% ממניות הריבוע הכחול.

בנק הפועלים מימן 50% מעלות רכישת המניות. יתרת המימון נעשתה ממקורות עצמיים של אלון-דור ומתיו ברונפמן. העיסקה הושלמה לאחר שבסוף השבוע אישר אותה הממונה על ההגבלים העסקיים ללא כל התניה, זאת לאחר בדיקה של פעילות רשת החנויות סופר אלונית, הפועלות בתחנות הדלק של אלון-דור.

נשיא קבוצת אלון-דור, דוד ויסמן מסר כי רכישת הריבוע הכחול הינה השקעה אסטרטגית משותפת ראשונה למתיו ברונפמן ואלון, ותהיה פלטפורמה להשקעות נוספות בישראל ובארה"ב. ההשקעה נעשתה על בסיס מודל לפיו קבוצות קמעונאות משלבות עסקי מזון ועסקי דלק כעוגנים משלימים.

ליו"ר קבוצת ברונפמן-אלון התמנה דוד ויסמן, נשיא קבוצת דור-אלון. עוד התמנה ויסמן ליו"ר הריבוע הכחול נכסים והשקעות וסגן יו"ר הריבוע הכחול ישראל. מתיו ברונפמן התמנה ליו"ר הריבוע הכחול ישראל ולסגן יו"ר הריבוע הכחול נכסים והשקעות. רו"ח שלמה זוהר מונה ליו"ר האקזקוטיבה של הריבוע הכחול, שתמנה את מתיו ברונפמן, דוד ויסמן ויורם דר. כמנכ"ל הריבוע הכחול ישראל והריבוע הכחול נכסים והשקעות מכהן יורם דר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker