חברת הנדל"ן צרפתי ובניו בדרך לגיוס של 75 מיליון שקל

החברה הנפיקה סדרת אג"ח חדשה העומדת בתנאי חודק ■ הסדרה הונפקה בתשואה של 7.1% למח"מ של כ-3.6 שנים ■ איגרות החוב של החברה מסדרות ה' ו-ו' שאינן נושאות שעבודים נסחרות בשוק בתשואה נמוכה של 3%-5%

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
ערן אזרן

חברת צבי צרפתי ובניו השקעות ובניין השלימה ביום חמישי האחרון את השלב המוסדי של הנפקת סדרת איגרות חוב חדשה (סדרה ז') במהלכה גייסה כ-60 מיליון שקל. איגרות החוב, שנושאות דירוג בינוני של BBB פלוס, הונפקו בתשואה של 7.1% למח"מ של כ-3.6 שנים (זמן ממוצע להחזר החוב), המגלמת מרווח של 5.2% מעל איגרת חוב ממשלתית בעלת תנאים דומים.

במסגרת השלב המוסדי - שנערך בהובלת חברת החיתום פועלים אי.בי.אי ובהשתתפות מיטב חיתום דיסקונט חיתום, לידר הנפקות ואקסלנס חיתום - התקבלו ביקושים של 127 מיליון שקל. השלב הציבורי אמור להתקיים ביום שני, בו צפויה החברה לגייס כ-15 מיליון שקל נוספים.

חברת צבי צרפתי ובניו פועלת בעיקר בייזום וביצוע של פרויקטים למגורים ולמסחר. לחברה ניסיון של 39 שנה בענף הנדל"ן, מהן 20 שנה כחברה ציבורית בבורסה לניירות ערך. החברה פועלת באזורי ביקוש כגון ת"א, ראשון לציון, נס ציונה, בת ים וחולון. ב-2012 הסתכמו הכנסות החברה בכ-140 מיליון שקל, והרווח הנקי הסתכם בסך של כ-16.5 מיליון שקל.

רפי, צבי ומשה צרפתי

במהלך 2013-2012 התשואה על איגרות החוב של צרפתי (סדרה ה') היתה גבוהה יחסית ונעה בין 8%-11%, בדומה למרבית חברות הנדל"ן בשוק. אולם, החל מתחילת 2013 התשואה שבה לרדת על רקע חזרתו של הציבור הרחב לענף הקונצרני. כרגע הסדרה נסחרת בתשואה נמוכה של 3%, המגלמת את אמון המשקיעים. איגרות החוב מסדרה ו' של החברה נסחרות בתשואה של 5% למח"מ קצר של 1.3 שנים.

האיגרות שהונפקו עתה (סדרה ז' כאמור) עומדות בתקנות ועדות חודק, שקבעה כללי השקעה מחמירים לגופים המוסדיים. בין היתר נקבע שעבוד ראשון על עודפים מהפרויקט בנס ציונה, בתוספת עודפים ממכירת קרקע בבאר יעקב, הנאמדים בכ-89 מיליון שקל. בנוסף, נקבעו התניות פיננסיות שונות, בהן פיצוי בגין ירידת דירוג, בגין ירידת יחס ההון העצמי למאזן ומגבלה על חלוקת דיווידנד.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker