טדי שגיא פותר לאלוביץ' את בעיית החוב: יזרים 125 מיליון שקל תמורת מניות בי-קום

שגיא ירכוש מאינטרנט זהב 12% ממניות בי-קום המחזיקה את השליטה בבזק ■ לאינטרנט זהב אג"ח בהיקף של כ-1 מיליארד שקל

אמיר טייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

טדי שגיא פתר לשאול אלוביץ' את בעיית החוב של אינטרנט זהב. על פי סיכום בין הצדדים, שגיא ירכוש מאינטרנט זהב 12% ממניות בי-קום, חברת האחזקות של אלוביץ' המחזיקה בכ-30% ממניות בזק.

תמורת 12% ממניות בי-קום, ישלם שגיא לאינטרנט זהב כ-125 מיליון שקל, מחיר המייצג לבי-קום שווי מניה של 35 שקל למניה. מניית בי-קום סגרה את המסחר היום במחיר של 29.2 שקל, כלומר שגיא שילם פרמיה של 20% מעל מחיר השוק. הזרמת הון זה לאינטרנט זהב צפויה לפתור את בעיית החוב של פירמידת החברות באמצעותה מחזיק אלוביץ' בבזק.

דורון תורג'מן, מנכ"ל אינטרנט זהב, מסר כי "ברור היה לנו שחייבים להגדיל את יתרות הנזילות של אינטרנט הזהב בטווח הקצר. העסקה שעשינו היום טובה מאוד להבנתי ומשקפת פרמיה על מחיר השוק. העסקה פתרה לנו את בעיית החוב והקטינה משמעותית את חובה הפיננסי של החברה ב-125 מיליון שקל. עם כ-292 מליון שקל מזומנים בקופה, אנו מעריכים שיתרות הנזילות מספיקות ליותר משנתיים. לגבי הרוכש, הרי שנפלה כאן הזדמנות. שגיא הגיב בצורה מהירה והותיר עלינו רושם מצויין. מדובר להבנתי במשקיע בעל אוריינטציה ארוכת טווח".

טדי שגיא
טדי שגיאצילום: מוטי קמחי

במסגרת העסקה קיבל שגיא אופציה לרכוש 3% נוספים ממניות בי-קום. בין הצדדים נקבע מנגנון התאמה במסגרתו ייבדק מחיר הממוצע של מניות בי-קום בבורסה כשנה לאחר מועד סגירת העסקה הנוכחית. במקרה בו מחיר המניה הממוצע של בי-קום בשלושת החודשים שלפני מועד הבחינה יהיה גבוה מ-35 שקל, יוכל שגיא לרכוש 3% נוספים לפי מחיר של 35 שקל למניית בי-קום. אם המחיר המניה יהיה נמוך מ-35 שקל אך גבוה מ-28 שקל, יקבל שגיא ללא תשלום נוסף מניות בי-קום, כך שמחיר הרכישה הממוצע של כל העסקה יותאם כלפי מטה ויישתווה למחיר המניה הממוצע בשלושת החודשים לפני הבדיקה. אם תבוצע התאמה חלקית, או לא תבוצע התאמה כלל, יוכל שגיא לרכוש עד 3% ממניות ביקום לפי המחיר הממוצע שיקבע בבדיקה.

שגיא צפוי להיות משקיע פיננסי, ואינו צפוי לקבל מושב בדירקטוריון של אף אחת מחברות הקבוצה. הוא יהיה חופשי למכור מניות אלו, ואינו מחוייב לתקופת המתנה כלשהי.

העסקה פותרת חלקית את בעיית החוב של אינטרנט זהב, כך שלאחר השלמתה יהיו בקופתה יתרות נזילות של כ-292 מליון שקל. על פי לוח הסילוקין של האג"ח של אינטרנט זהב, סכום זה יספיק לחברה על מנת לעמוד בתשלמי החוב שלה עד אמצע שנת 2015. לאחר מועד זה, תזדקק אינטרנט זהב להכנסות מדיווידנד שבי-קום תחלק.

שאול אלוביץ'צילום: דודו בכר

ברבעון הראשון של 2013 עברה בי-קום להון עצמי חיובי עם יתרות הראויות לחלוקה של כ-47 מיליון שקל. הדיווידנד שבי-קום תוכל לחלק תלוי בדיווידנדים שתקבל חברת האחזקות מבזק. כיום נסחרות האג"ח הקצרות של אינטרנט זהב בתשואה לפדיון של 16% והאג"ח הקצרות ב-14%. ברמות תשאוה אלו, אלוביץ' לא יכול לגייס את ההון נוסף לאינטרנט זהב כדי למחזר את החוב הישן. היקף האג"ח של אינטרנט זהב הוא כ-1 מיליארד שקל.

חברת יורוקום הפרטית של שאול אלוביץ' מחזיקה בכ-79% ממניות אינטרנט זהב, והחזיקה, עד העסקה עם שגיא, ב-80% ממניות בי-קום, המחזיקה ב-30% ממניות בזק. לאחר העסקה, מחזיקה אינטרנט זהב ב-68% ממניות בי-קום. אם האופציה שניתנה לשגיא תמומש במלואה, ירדו ההחזקות של אינטרנט זהב בבי-קום ל-65%.

מניית אינטרנט זהב בשנה האחרונה

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker