"לא מבין למה נאמני אג"ח אי.די.בי מנעו מבעלי האג"ח להשתלט עליה"

מקורב לבעלי האג"ח: "בעלי האג"ח של אי.די.בי אחזקות עדיין מוקסמים מנוחי דנקנר - חלק אולי גם חוששים ממנו, קשה לי להבין מדוע - ייתכן שזו הסיבה שבגללה הם עדיין מהססים לפעול"

עמי גינזבורג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הידיעה הבלעדית שפורסמה אמש ב-TheMarker, לפיה בעלי האג"ח של אי.די.בי אחזקות מגבשים מתווה להשתלטות על החברה, ממשיכה להסעיר את שוק ההון. פעילים בשוק טוענים כי המהלך הזה היה צריך להינקט על ידי בעלי האג"ח כבר מזמן, ולא ברור מדוע הם חיכו עד כה.

מקורב לבעלי האג"ח של אי.די.בי פיתוח אמר הבוקר ל-TheMarker כי "אני לא מצליח להבין את הפאסיביות של נושי אי.די.בי אחזקות. כבר שבעה חודשים יש בידם מפתח להגיע לכל תוצאה שהם רוצים. הרי אין שום מחלוקת בשאלה אם החברה נמצאת בחדלות פרעון. הם יכלו למנות בה כבר מזמן בעלי תפקידים חדשים. לדעתי, צריך להתחיל לשאול מדוע הנאמנים של אי.די.בי אחזקות מנעו את התהליך עד כה.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

הממשלה יוזמת פיילוט: יום ראשון חופשי בתחילת כל חודש

חשיפת TheMarker // תמריץ כספי לחברה פרטית כדי שתימנע מהפניית חיילים לחדרי מיון

"אחד הרעיונות שהם מציעים כעת - להשאיר 51% מהמניות של אי.די.בי פיתוח בנאמנות - נועד לתת פתח למשקיע חיצוני לשים כסף בחברה. אבל אנחנו רואים שאין משקיע כזה. לדעתי, אם לא בא עד עכשיו משקיע כזה - הוא גם לא יבוא בעתיד. אני חושב שחגי אולמן, המשקיף מטעם בית המשפט, כבר הבין שהמשקיע הארגנטינאי אדוארדו אלשטיין מביט על הכל מבחוץ. לדעתי הוא כבר הבין שהנסיבות השתנו. זו גם הסיבה שבגללה הוא שלח מכתב נוקב לנוחי דנקנר ואמר שהוא נוקט בסחבת. לא רק הנושים של אי.די.בי פיתוח פסקו מלהאמין שאלשטיין ישים שם כסף. אני מכיר אנשים מתוך קבוצת אי.די.בי שגם הם חושבים כך".

בתשובה לשאלה האם הוא סבור שמתווה ההשתלטות יגיע לכדי מימוש, מקורב לנציגות אי.די.בי אחזקות אמר אתמול כי "בין בעלי האג"ח של אי.די.בי אחזקות יש מחלוקות פנימיות. ישנן גם בחישות מבחוץ. אני מעריך שעד לתחילת השבוע הבא הכל יתבהר".

נוחי דנקנרצילום: עופר וקנין

אדם אחר, המכיר את הסוגיה מקרוב, אמר אתמול כי "בעלי האג"ח של אי.די.בי אחזקות עדיין מוקסמים מנוחי דנקנר. ייתכן שחלק מהם חוששים ממנו. קשה לי להבין מדוע. אולי זו הסיבה שבגללה הם עדיין מהססים לפעול".

על פי מתווה ההשתלטות המוצע, לנושים הגדולים של אי.די.בי אחזקות ישנן כמה דרכים לבצע את ההשתלטות.

אפשרות ראשונה: לקבל 49% ממניות אי.די.בי פיתוח - הנכס המרכזי של אי.די.בי אחזקות - על אחד בהתאם לחלקו בחוב (פארי פאסו). יתרת המניות של אי.די.בי פיתוח (51%) יועברו לנאמן לתקופה קצובה (כשנה עד שנה וחצי) שינהל אותן בפועל. מתווה במתכונת זו יאפשר לנושים להימנע מהשתלטות מלאה על אי.די.בי פיתוח.

אפשרות שנייה: לקבל את מלוא מניות אי.די.בי פיתוח (100%), בהתאם לחלקו של כל נושה בחוב (חלוקה פארי פאסו). המזומן שבידי אי.די.בי אחזקות (165 מיליון שקל) יחולק גם הוא בין הנושים, תוך הותרת רזרבה כספית מתאימה בידי מנהל התביעות. לאחר ההשתלטות ימונה לאי.די.בי פיתוח דירקטוריון חדש, למעט הדח"צים. במקביל לכך יופעלו זכויות התביעה כנגד נושאי המשרה באי.די.בי אחזקות, במסגרת מנגנון נפרד. התקבולים מהתביעות, ככל שיהיו כאלה, יחולקו בין מי שהיו נושי אי.די.בי אחזקות ערב ההשתלטות על נכסיה.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker