דנקנר: "השקעות משמעותיות יבוצעו באי.די.בי פיתוח בקרוב"

בעל השליטה בקבוצת אי.די.בי פנה היום במכתב חוזר למשקיף מטעם ביהמ"ש עו"ד חגי אולמן: "מאז ה-30 באפריל קיימתי אישית 46 פגישות עם 12 משקיעים פוטנציאליים שונים העשויים להיות מעוניינים בהשקעה הונית באי.די.בי פיתוח"

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

"האמירה כאילו אי.די.בי אחזקות ובעלי השליטה בה נוקטים ב'סחבת' לכאורה - לא רק שאינה משקפת את המצב לאשורו, אלא רחוקה ממנו מרחק רב: גם היום, על אף לוחות הזמנים המאתגרים במיוחד שקצב לנו בית המשפט אנחנו מקדמים במרץ את המשימות שהוטלו עלינו, והכל בשקיפות ובשיתוף פעולה מלא והידברות רציפה עם כל הנוגעים בדבר", .

דנקנר הוסיף כי " מאז ה-30 באפריל קיימתי אישית 46 פגישות עם 12 משקיעים פוטנציאליים שונים העשויים להיות מעוניינים בהשקעה הונית באי.די.בי פיתוח. אני סבור, ברמת וודאות גבוהה, כי השקעה/ השקעות משמעותיות יבוצעו באי.די.בי פיתוח בתקופה הקרובה".

כתבות נוספות ב-TheMarker

אולם דנקנר מציין כי "עם זאת אני מבקש לציין כי גיוס הון לאי.די.בי פיתוח אינו מהלך שניתן לביצוע בנקל ו'בן-לילה'. אני מעריך ומכבד את הרצון הטוב של נציגות אי.די.בי אחזקות שהעלו לפני מספר ימים רעיון יצירתי (וחיובי מאוד בעיני), לפיו במסגרת ההסדר יזרימו בעלי האג"ח של אי.די.בי אחזקות חלק מהתמורה שיקבלו מאיתנו על מנת לחזק את אידיבי פתוח. הבעתי את הערכתי להצעתם במספר פורומים. אני מבקש להזכירך, כי בדיאלוג בין אי.די.בי אחזקות לבין נציגות בעלי האג"ח של אי.די.בי אחזקות, היתה זו החברה שיזמה העלאה על הכתב של מחוייבותה לחיזוק אי.די.בי פיתוח".

כמו כן, דנקנר כתב כי "בשנה האחרונה אנו עושים בהנהלת אי.די.בי לילות כימים על מנת לקדם ולבצע מהלכים עסקיים משמעותיים שיביאו לייצוב הקבוצה ולחיזוק איתנותה התזרימית.

נוחי דנקנר בבית המשפטצילום: מוטי מילרוד

"היקפם של עסקי הקבוצה מביאים, מטבע הדברים, לכך שאנו נדרשים לבצע מהלכים מורכבים וממושכים, חוצי מדינות ויבשות, הדורשים אורך רוח ורגישות ומצריכים הבנה עסקית ופיננסית עמוקה ביותר ביחס למצבה ולעתידה של הקבוצה ושל החברות המוחזקות שלה".

דנקנר הוסיף כי :"אנו נחושים להצליח במשימה, לא נותיר אבן על אבן ובכוונתנו להמשיך ולעשות כל שביכולתנו על מנת לייצב את אי.די.בי ולהחזירה למסלול של צמיחה ושגשוג. במסגרת זאת, בשנה האחרונה מכרה אי.די.בי פתוח את אחזקתה בקבוצת כלל תעשיות תמורת כ-1.5 מיליארד שקל ואילו לאי.די.בי אחזקות מתוכננת הזרמה חיצונית של 375 מיליון שקל במסגרת הסדר החוב שאנו מגבשים בימים אלה. במקביל פעלנו, ועודנו פועלים, לגיוס הון של מאות מיליוני שקלים גם לאי.די.בי פתוח, למכירת מחצית מהחזקתה של אי.די.בי פיתוח ב'כלל ביטוח' וכן למיזוג חברות המטה שלנו, דסק"ש וכור, לחברה אחת תוך יעול וחסכון משמעותיים. שלושת אלה הינם מהלכים משולבים ולא חילופיים. הם מתבצעים במקביל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker