יו"ר החברה לישראל: איי.סי פאואר וקורוס שוות 2-1.5 מיליארד ד' כל אחת

אמיר אלשטיין: המהלך לפיצול החברה לישראל יאפשר לאיי.סי פאואר ולקורוס חשיפה לשוקי הון גלובליים ■ ניר גלעד, מנכ"ל החברה לישראל: אם יגובש הסדר חוב לצים, לא רק שבעלי החוב לא יינזקו אלא גם ייהנו מנכס נזיל יותר שככל הנראה ייסחר בבורסה זרה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

המהלך לפיצול החברה לישראל אינו מייצר רק הנדסה פיננסית משום שיציף ערך למשקיעים אלא תואם את האסטרטגיה התפעולית של החברה לישראל כחברת השקעות משום שהוא יאפשר לחברות, שפעילותן מחוץ לישראל, כמו איי.סי פאואר וקורוס, חשיפה לשוקי הון גלובליים - כך אמר הבוקר אמיר אלשטיין, יו"ר החברה לישראל, בשיחת הוועידה שהתקיימה מיד לאחר ההודעה לבורסה.

אלשטיין התייחס להערכה שהמהלך הולך בעקבות פיצול חברת דלק נדל"ן מקבוצת דלק, שבשליטת יצחק תשובה משום שהוא מבודד את החברות שמצבן הפיננסי רע מחברות יציבות כמו כיל וכן להערכה שהארגון מחדש ממחיש את מות התפישה של חברת החזקות. לדבריו, החברות המפוצלות הן חברות בריאות בזכות עצמן שיוכלו לממש את הפוטנציאל בשווקים זרים בתוספת גיוס מנהלים זרים. אלשטיין אמר שאנליסטים מעריכים את השווי של איי.סי פאואר וקורוס ב-2-1.5 מיליארד דולר כל אחת.

אלשטיין וניר גלעד, מנכ"ל החברה לישראל, התייחסו ממושכות גם לחברת צים שנמצאת בעיצומו של גיבוש הסדר לחוב של 2.8 מיליארד דולר. לדבריהם, מדובר בחברה שעמדה בהצלחה בתוכנית ההתייעלות שהותוותה לה בהסדר החוב הקודם מנובמבר 2009 אולם היקף החובות מטיל עליה עומס פיננסי.

עידן עופר בהשקת מיזם קורוס בסין צילום: החברה לישראל

אלשטיין וגלעד העריכו שאם יגובש הסדר חוב לחברה, לא רק שבעלי החוב לא יינזקו אלא גם ייהנו מנכס נזיל יותר שככל הנראה ייסחר בבורסה זרה. ניר גלעד אמר כי המהלך אינו מפתיע אלא תואם את התהליכים גלובליים. לדבריו, המורכבות של ניהול החברה לישראל גברה בשנים האחרונות בעקבות כניסה לשווקים גלובליים של כמה מחברות התיק והזכיר שב-6 השנים האחרונות גייסה ומיחזרה קבוצת החברה לישראל 12 מיליארד דולר, מהם 8 מיליארד דולר בשוקי הון זרים.

כתבות נוספות ב-TheMarker

מי מפחד מהגרעין האיראני? האויב החדש של נתניהו ולפיד

"מעניינים אותנו מפעלים בישראל, לא בנקים"


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker