החברה לישראל מתפצלת ל-2 חברות ומפסיקה לבצע השקעות חדשות

(עדכון) החברה לישראל תמשיך להחזיק בכיל ובבזן ולהיסחר בבורסה בתל אביב ■ IC Power, טאואר, קורוס וצים - במידה שתישאר בידי החברה לישראל לאחר הסדר החוב - יועברו לחברה החדשה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

(עדכון) החברה לישראל, שבשליטת עידן עופר (52%), מתכננת פיצול החזקותיה בחברות הבנות  והמוחזקות ל-2 חברות במטרה לצמצם את הפער בין שווי נטו של נכסיה לבין שווייה
בבורסה.

החברה לישראל תפצל את החזקותיה ל-2 חברות: החברה לישראל תמשיך להחזיק במניותיה של  חברת כימיקלים לישראל (52%) ובחברת בתי זיקוק (37%), ותמשיך להיסחר בבורסה בתל  אביב.

החברה לישראל תעביר לחברה חדשה את כל מניותיה (100%) בחברת האנרגיה IC Power,  ביצרנית השבבים טאואר (38%), בחברת צים במידה שהחברה לישראל תמשיך להחזיק בה לאחר הסדר החוב הצפוי, ובחברת קורוס (50%) שמייצרת מכוניות בסין, ותעביר את מניותיה בחברה החדשה לבעלי המניות של החברה לישראל, כך שהן יחזיקו בחברות אלו ישירות.  החברה לישראל צופה כי במסגרת תוכנית הפיצול תירשם החברה החדשה למסחר בבורסה זרה או בבורסה בתל אביב. החברה לישראל מעריכה שמהלך הפיצול יימשך 12-6 חודשים.

עידן עופרצילום: בלומברג

חובה של החברה לישראל  (החוב סולו) כלפי הבנקים ובעלי איגרות החוב יוותר בחברה לישראל, שתוסיף להחזיק בכיל, כשבעתיד עשויה החברה לישראל להעביר לבעלי מניותיה גם את כל החזקותיה בחברת בתי זיקוק. החברה לישראל מתכננת לאחר שתשלים את מהלך הפיצול להימנע מהשקעות חדשות.

כתבות נוספות ב-TheMarker

מי מפחד מהגרעין האיראני? האויב החדש של נתניהו ולפיד

"מעניינים אותנו מפעלים בישראל, לא בנקים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker