יזם הציוד הרפואי צבי ברק רוכש נתח מכביש 6 ב-64 מיליון שקל

ברק הוא המשקיע הפרטי הראשון שנהפך לשותף בכביש האגרה הישראלי ■ 
ברק, שרוכש 2.5% מהכביש, מצטרף לקרן תש”י, שרוכשת 25.5% מהכביש משיכון ובינוי ב-680 מיליון שקל ■ העסקה משקפת לכביש שווי של 2.5 מיליארד שקל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים7

משקיע מפתיע מתחום התעשייה הרפואית מצטרף לבעלים של כביש 6. ל-TheMarker נודע כי היזם צבי ברק, המנכ”ל ובעל השליטה בחברת קיסריה אלקטרוניקה רפואית הפרטית, סיכם באחרונה עם שיכון ובינוי מקבוצת אריסון על רכישת 2.5% ממניותיה של זכיינית פרויקט כביש 6 ‏(חוצה ישראל‏), חברת דרך ארץ. ברק ישלם בעבור המניות 64 מיליון שקל.

ככל הידוע, ברק עשה את הונו ממכירת פטנטים בתחום הציוד הרפואי. הוא ייסד את קיסריה אלקטרוניקה רפואית ב-1993. מטה החברה ממוקם בקיסריה, והיא מוכרת את מוצריה באירופה, בארה”ב ובאסיה.

המתווכת בעסקה היא חברת לאומי פרטנרס, זרוע בנקאות ההשקעות של בנק לאומי המנוהלת ע”י ירון בלוך. לאומי פרטנרס עצמה מחזיקה בכביש 6 באמצעות שותפות תש”י ‏(תשתיות ישראל‏). לאומי פרטנרס התעניינה ברכישת המניות הנותרות, אך נסוגה מכך מאחר שגופים בנקאיים מוגבלים לאחזקה של עד 20% בנכסים ריאליים. לאומי פרטנרס מחזיקה כיום ‏(בשרשור‏) ב-18% מהחברה הייעודית ת.ש.י דרכים.

כביש 6צילום: איציק בן מלכי

תש”י, המחזיקה ב-25.5% מהפרויקט, סיכמה בעבר עם שיכון ובינוי על רכישת מניותיה בכביש 6 ‏(25.5%‏) ובחברת הקבלן ‏(50%‏) בתמורה ל-680 מיליון שקל. ואולם תקנות המיסוי בישראל אינן מאפשרות לגופים פטורים ממס ‏(קופות גמל, קרנות פנסיה וכדומה‏) להחזיק ביותר מ-50% בנכס ריאלי. לפיכך, נאלצה שיכון ובינוי לחפש קונה ל- נוספים שנותרו מחוץ לעסקה.

במקביל להעסקה הזאת ולאחר מו”מ הפכפך שנמשך יותר משנה וחצי, אמורה להיסגר השבוע עסקת שיכון ובינוי־תש”י. במסגרת זו תפרוש קבוצת אריסון מכביש 6 עם רווח חשבונאי של 310 מיליון שקל. רוכשי מניותיה הם קונסורציום של גופים מוסדיים בהובלת קרן תשתיות ישראל ‏(תש”י‏) בניהולו של ירון קסטנבאום, כשלצדה קבוצת הביטוח והפיננסים הראל, לאומי פרטנרס, עמיתים קרנות הפנסיה הוותיקות וקרן השתלמות של המורים.

כחלק מהסכם המכירה התחייבה קרן תש”י כי העבודות להרחבת הכביש יבוצעו בידי סולל בונה, חברה בת של שיכון ובינוי.

עד תום תקופת הזיכיון, בעוד 17 שנה, עבודות הסלילה והתחזוקה בכביש 6 נאמדות ב-1.5 מיליארד שקל. בנוסף, במסגרת העסקה תזכה סולל בונה לעדיפות במסירת העבודות העתידיות בכביש, אך תעניק הנחה של כ-10% במחירן לעומת ההסכם המקורי.

עם השלמת העסקה ימונה שי טלמון, לשעבר מנכ”ל כלל ביטוח, ליו”ר דרך ארץ, וקבוצת תש”י תחזיק ב-51% מדרך ארץ ‏(מתוכם יחזיק ברק ב-2.5%‏). ביתר 49% תחזיק המתחרה קרן נוי בראשות פיני כהן. גם קרן נוי מאגדת כמה גופים מוסדיים, כמו כלל ביטוח, מנורה מבטחים, פסגות, הדס ארזים ואינפיניטי. עם זאת, במסגרת העסקה עם המדינה לפני כשנה וחצי רכשה נוי מהמדינה תעודות השתתפות, המאפשרות לה להגדיל את חלקה בכביש 6 עד ל-49% תמורת 1.4 מיליארד שקל. נוי מימשה בינתיים רק מחצית מהתעודות האלו, כשכבר כיום מבחינה כלכלית היא זכאית ל-49% מהדיווידנדים שתחלק דרך ארץ.

כביש 6 המשיך גם אשתקד להציג שיעור גידול דו־ספרתי בהכנסותיו מגביית אגרה, ועקף ב-2012, בפעם השישית ברציפות, את תחזיות הפדיון המוקדמות של המדינה. הכנסות הכביש מאגרה הסתכמו בשנה החולפת ב-771 מיליון שקל - גידול של 80 מיליון שקל ‏(11.6%‏) לעומת הפדיון ב-2011. ב–211 נרשם גידול של 10.6% לעומת 2010. כתוצאה מהגידול בפדיון, זכתה המדינה בדצמבר 2012 לדיווידנד של 23 מיליון שקל.
מספר המכוניות העוברות בכביש מדי יום גדל ב-2012 מ-155-160 אלף בממוצע ל–185 אלף. מספר המנויים הרשומים בכביש טיפס בכ-10% והוא נושק ל-1.2 מיליון. במחשבי זכיינית הפרויקט, חברת דרך ארץ, תועדו עד כה 2.6 מיליון לקוחות ‏(רשומים ומזדמנים‏) - גידול של 18% לעומת 2011.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker