מחזיקי אג"ח סקיילקס אישרו להחליף לסדרה ג' שעבוד במזומן

המהלך יאפשר לחברה להמשיך ולהתמודד עם הסדר החוב הקרב ובא

שלי אפלברג
שלי אפלברג

סקיילקס קיבלה היום (ג') אור ירוק ממחזיקי איגרות החוב להחליף לסדרה ג' את השיעבודים שניתנו לה במזומן. מסתמן כי רוב מוחץ בקרב מחזיקי איגרות החוב של סקיילקס הצביעה בעד המהלך להחלפת השעבודים שניתנו לסדרה ג' על מניות פרטנר, כך נודע היום ל-TheMarker בטרם פרסום תוצאות ההבצעה. עתה, כל מה שנותר לחברה הוא לחכות לאישור של הבנק המלווה של פעילות החברה, בנק מזרחי טפחות.

הגופים המוסדיים שלא השתתפו בהנפקה האחרונה של סדרה י', שבה גייסה החברה 134 מיליון שקל ממשקיעים פרטיים בלבד, נתנו את אישורם למהלך שבו יוחלפו השעבודים שניתנו לסדרה ג' על מניות פרטנר במזומן.

הכסף מההנפקה הפרטית שאותה ביצעה סקיילקס יושב כיום בקופת נאמנות. כדי לשחרר את הכסף נדרשה החברה לקבל אישור מסדרה ג' כי לאחר התשלום הקרוב ביוני של 100 מיליון שקל למחזיקי איגרות החוב, תחליף החברה את השעבוד על 9.2 מיליון מניות פרטנר בשווי כולל של 220 מיליון שקל בכסף מזומן אותו גייסה בהנפקה  - מה שיבטיח לסדרה את יתרת התשלום של 114 מיליון שקל.

אילן בן דבצילום: אייל טואג

מתוצאות ספירת קולות ההצבעה עולה כי לא רק מחזיקי איגרות החוב של סדרה ג' הסכימו למהלך, אלא גם שאר המחזיקים בכלל הסדרות האחרות לא התנגדו לו. המהלך יאפשר לחברה להתמודד מול הערת "עסק חי" אותה קיבלה מרואי החשבון בדו"חותיה, מהלך שאמור להיות חלק בלתי נפרד מהסדר חוב כולל בחברה.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker