פרנקל ייכנס לתפקיד הנגיד רק בעוד כמה חודשים; פלוג תמלא מקומו עד שובו מארה"ב

פרופ' פרנקל אמור לטוס הערב לארה"ב לאחר שבוע בישראל; לפי ההערכות, הנגיד המיועד יסיים את כל התקשרויותיו ועסקיו בארה"ב רק בעוד כ-3 חודשים

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מוטי בסוק

הנגיד המיועד, פרופ' יעקב פרנקל, צפוי להיכנס לתפקידו רק בעוד כמה חודשים, לאחר שיסיים סידורי פרידה אחרונים בארה"ב, מכל המקומות שעמם יש לו קשרי עבודה. פרנקל אמור לטוס הערב לארה"ב, לאחר שבעה ימים בישראל. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נפגש הערב (ב'), ביוזמתו, עם המשנה לנגיד בנק ישראל, ד"ר קרנית פלוג, וביקש ממנה כי תשמש כנגידה בפועל של הבנק בחודשים הקרובים עד שפרופ' פרנקל ישתחרר מהתחייבויותיו.

ראש הממשלה הודה לפלוג בפתח פגישתם, שנערכה בלשכת רה"מ בירושלים, על תרומתה לכלכלת ישראל ולבנק ישראל. בהמשך הפגישה ציין נתניהו כי הוא מבקש ממנה כי תמשיך בכהונתה כמשנה לנגיד, תחת ידיו של הנגיד הנבחר החדש, יעקב פרנקל.

נתניהו ציין כי פרנקל לא יוכל להיכנס לתפקיד הנגיד ב-1.7.2013, עם סיום כהונתו של הנגיד היוצא, סטנלי פישר, בשל הצורך לסיים את עסקיו והתקשרויותיו בארה"ב. הוא ביקש כי בתקופת הביניים, העשויה להימשך מספר חודשים, פלוג תהייה נגידת בנק ישראל בפעול, ותנהל את הבנק באופן מלא. הוא מצידו ייתן לה את מלוא הסיוע.

כתבות נוספות באתר TheMarker

קדנציה שלישית של יעקב פרנקל עלולה לפגוע בעצמאות בנק ישראל

הציטוטים של פרנקל: מפספוס המשבר ב-2008 ועד הסוס והעגלה של הקפיטליזם

פלוג הודיעה לרה"מ כי היא נעתרת לבקשתו, כי תמלא את תפקיד הנגיד בפועל בשמחה וכמיטב יכולתה, וכי עם כניסתו של פרנקל לתפקיד הנגיד, תשמח להמשיך בתפקידה כמשנה לנגיד.

פרנקל בא לישראל לרגל אירועי יום ההולדת ה-90 לנשיא המדינה, שמען פרס, ולחגיגות הפרישה של נגיד בנק ישראל היוצא, סטנלי פישר. ההתפתחות של הימים האחרונים, שבמסגרתה נעתר ללחצי ראש הממשלה והסכים לקבל על עצמו את התפקיד בפעם השלישית הפתיעה כנראה גם אותו. הוא מגדיר את החלטתו להיכנס לתפקיד כ"מילואים".

יעקב פרנקלצילום: קובי קנטור

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker