כלל ביוטכנולוגיה תשקיע 8.5 מיליון דולר במדיוונד

חברת מדיוונד תגייס 18 מיליון דולר לפי שווי חברה של 180 מיליון דולר

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

חברת מדיוונד, החברה הבת של כלל ביוטכנולוגיה (52%), תגייס 18 מיליון דולר מבעלי מניותיה לפי שווי חברה של 180 מיליון דולר. כחלק מהגיוס תשקיע כלל ביוטכנולוגיה 8.5 מיליון דולר במדיוונד בתמורה להקצאת מניות ותמיר הלוואות שנתנה למדיוונד.

מדיוונד קיבלה הצעות מבעלי מניות קיימים של החברה להשקיע 8 מיליון דולר ובכפוף להגעה להסכמים סופיים יושקע הכסף במדיוונד בתנאים זהים להשקעתה של כלל ביוטכנולוגיה בחברה.

חברת ארטה ונצ'ר, שהיא חברת הניהול של כלל ביוטכנולוגיה ומחזיקה ב-0.2% מהונה של מדיוונד, מתכוונת להשתתף בגיוס בהיקף של עד 37 אלף דולר. מדיוונד פועלת למימוש האופציות שקיבלה לרכישת החזקתה של טבע בחברה (14%) בתמורה לתשלומים עתידיים שתשלם מדיוונד מהכנסותיה עד לסכום של 43 מיליון דולר.

מדיוונד קיבלה בספטמבר 2012 את אישור רשות התרופות האירופית (EMA) לשווק התרופה Nexobrid שהיא תרופה להטריית כוויות שמבוססת על תערובת של אנזימים מפרקי חלבונים שמופקים מגבעולי האננס ומעורבבת בג'ל סטרילי.

ראובן קרופיק, מנכ"ל כלל ביוטכנולוגיהצילום: יח"צ

התערובת נמרחת על הרקמה הפגועה ומסירה את הרקמה שנכוותה בתוך 4 שעות. טיפול זה הוא תחליף להסרת רקמה שנפגעה מכוויה באמצעות טיפול כירורגי שפוגע בגם ברקמות בריאות ומצריך אשפוז.

מדיוונד העריכה את גודל השוק לתרופה במאות מיליוני דולרים לשנה. חברת טבע החזיקה בזכויות הבלעדיות למסחור התרופה אולם ויתרה עליהן בדצמבר 2012. כחלק מהתוכנית האסטרטגית החדשה ולאחר שהגיעה למסקנה כי שוק ריפוי הפצע אינו בליבת עסקיה של החברה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker