מעלות מפחיתה דירוג האשראי של סלקום; "תחרות מחירים עזה"

במעלות מנמקים את הפחתת הדירוג בעלייה בסיכון העסקי במהלך 2012 ו-2013 על רקע התגברות התחרות בשוק התקשורת ■ במקביל, אישרו בחברת מעלות את דירוג AA מינוס לפרטנר ועדכנו תחזית הדירוג ל"יציבה" מ"שלילית"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הגברת התחרותיות בענף התקשורת ממשיכה להשפיע לרעה על מצבן הפיננסי של החברות הוותיקות. S&P מעלות הפחיתה היום (ה') את דירוג האשראי של חברת התקשורת סלקום, מקבוצת אי.די.בי שבשליטת נוחי דנקנר, ברמה אחד ל-A פלוס (דירוג בינוני-גבוה).

במעלות מנמקים את הפחתת הדירוג בעלייה בסיכון העסקי במהלך 2012 ו-2013 על רקע התגברות התחרות בשוק התקשורת, בשל כניסתם של מפעילים חדשים דוגמת גולן טלקום, HOT מובייל ואחרים ותחרות המחירים העזה.

"ההרעה המתמשכת ביחסים הפיננסיים משקפת את הלחץ התחרותי אשר הפך למשמעותי יותר בשנת 2012, בהשוואה לשנת 2011 והביא לירידה ברמת הרווחיות ( היחס של ה-EBITDA לעומת ההכנסות) לרמה של 31% בשנת 2012 מ-34% בשנת 2011 ו-41% ב-2010", כותבים במעלות.

ניר שטרןצילום: עופר וקנין

במעלות מצפים שנתח השוק של סלקום יישאר ברמה של כ-30% בשנים 2014-2013. כמו כן מעריכים בחברת הדירוג שמדיניות הדיווידנד תישאר על רמה של 75% מהרווח הנקי. יצוין כי סלקום לא חיקה דיווידנד בארבעת הרבעונים האחרונים על רקע הלחץ התחרותי בו היא נתונה. במעלות צופים כי סך הדיווידנד במהלך 2013 לא יעלו על 200 מיליון שקל.

במעלות מעריכים שהעלייה ברמת המינוף של החברה תימשך גם ב-2013, אבל יחול שיפור מסוים עד סוף 2014.

במעלות העניקו לסלקום תחזית "יציבה" לדירוג על רקע גמישות פיננסית מספקת להתמודד עם שינויים נוספים הצפויים בשוק התקשורת. כמו כן הם מעריכים את נזילות החברה כ"מספקת", כשהחברה צפויה לייצר תזרים מזומנים מפעילות שוטפת של כ-מיליארד שקל.

במקביל, אישרו בחברת מעלות את דירוג האשראי של המתחרה פרטנר ברמה של AA מינוס (דרגה אחת מעל סלקום) , ועדכנו את תחזית הדירוג ל"יציבה" מ"שלילית". "אנו מצפים כי פרטנר תמשיך במדיניות של הפחתת מינוף תוך הימנעות מחלוקת דיווידנדים, כך שתציג יחסי מינוף התואמים את הדירוג כבר בשנה הבאה", כתבו במעלות.


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker