לאחר 15 שנה בנובה: נשיא ומנכ"ל החברה גבי זליגסון סיים את תפקידו

איתן אופנהיים, המכהן כיום כסגן נשיא בכיר בנובה, יתפוש את מקומו; מניית החברה משילה 1% במסחר באחד העם

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת נובה מכשירי מדידה שמניותיה נסחרות הן נאסד"ק והן בתל אביב, הודיעה היום למשקיעיה כי גבי זליגסון, נשיא ומנכ"ל נובה, הודיע  לדירקטוריון החברה כי החליט לפרוש מתפקידו. איתן אופנהיים, המכהן כיום כסגן נשיא בכיר בנובה, יתפוש את מקומו של זליגסון כנשיא ומנכ"ל החברה החל ב-31 ביולי.

החלטתו של גבי זליגסון לפרוש מגיעה בתום שבע שנים שבהן כהן כנשיא ומנכ"ל נובה. במהלך תקופה זו הוביל זליגסון את מניית החברה ממחיר של כ-2 דולרים לשיא של של כ-11 דולר שנרשם במאי 2011. מאז השילה המניה כ-10% מערכה והיא נסחרת תמורת כ-10 דולרים. שווי השוק של החברה באחד העם עומד היום על כמיליארד שקל.

זליגסון גם יזם אסטרטגיית צמיחה שהביאה לגידול משמעותי ברווח הנקי ובהכנסות החברה. תחת הנהגתו, נהפכה נובה מספק OEM (Original equipment manufacturer- יצרן ציוד מקורי) קטן לחברה רבת מוצרים ופתרונות מובילי שוק.

גבי זליגסוןצילום: עופר וקנין

איתן אופנהיים מחליפו מביא עמו יותר מ-15 שנות ניסיון בניהול בכיר בתעשיות מגוונות בחברות מובילות. אופנהיים מכהן מזה כמה שנים בנובה כסמנכ"ל המנהל את כלל הפעילות העסקית של החברה. לפני הצטרפותו לנובה ב-2010, מילא איתן אופנהיים שורה של תפקידים בכירים בחברות טכנולוגיות מובילות שכללו את אלווריון, אורבוטק וקומברס. בתפקידו האחרון לפני הצטרפותו לנובה היה אופנהיים סמנכ"ל באלווריון ומנהל פעילות החברה באירופה. לפני כן ניהל את עסקי חטיבת הצגים השטוחים באורבוטק. ניסיונו של אופנהיים כולל שנות פעילות רבות באסיה, טריטוריה המייצגת את רוב עסקי נובה בשנים האחרונות. הוא מחזיק בתואר ראשון בכלכלה ובתואר שני במינהל עסקים.

"היה לי כבוד גדול לעבוד במחיצתו של גבי בשנים האחרונות," אמר אופנהיים. "יחד הגדרנו חזון שאפתני שעל פיו אנו פועלים מדי יום. אני שותף לגאוותו של גבי בהישגי הצוות וההנהלה של נובה בנוסף לאמונתו כי ימיה הגדולים ביותר של החברה עוד לפניה. אני מלא ציפייה לקראת ההזדמנות שניתנה לי להוביל את החברה לאופקים חדשים".

"15 שנותיי בנובה מייצגות עבורי מסע נפלא אשר העשיר אותי אישית ומקצועית," אמר זליגסון. "אני גאה מאוד בהישגנו הרבים בשבע שנותיי כנשיא ומנכ"ל. הישגים אלה מהווים בסיס מצוין לבניית העתיד של חברה נפלאה זו ואני מאמין כי זו העת הנכונה עבורי להעביר את שרביט הניהול. אני שמח שהדירקטוריון קיבל את המלצתי למנות את אופנהיים כמנכ"ל הבא של החברה. בשנים האחרונות עבדנו איתן ואני צמוד ובשיתוף פעולה מלא כדי להגדיר אסטרטגיה להשגת אבן הדרך המשמעותית הבאה של החברה, ואני סמוך ובטוח ביכולתו של איתן להוביל את החברה לשלב הבא ומעבר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום