הג'וב החדש של ידין ענתבי: ראש החטיבה הפיננסית בבנק הפועלים

ענתבי, לשעבר הממונה על שוק ההון, ייכנס לתפקיד בימים הקרובים ויחליף את ראש החטיבה הפיננסית רן עוז

סיון איזסקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
סיון איזסקו

דירקטוריון בנק הפועלים הודיע הבוקר על מינויו של ידין ענתבי, לשעבר הממונה על שוק ההון והביטוח, לתפקיד ראש החטיבה הפיננסית בבנק הפועלים וחבר הנהלת הבנק. ענתבי יכנס לתפקיד באופן מיידי, כבר בימים הקרובים, ויחליף את רן עוז בתפקיד.

עוז ציין בשיחה עם TheMarker כי ביקש לפרוש מהתפקיד לאחר כחמש שנים במטרה לצאת לדרך חדשה. לפני תפקידו, בפועלים שימש עוז כ-CFO של חברת בזק, וקודם לכן כ-CFO בנייס ובסרגון. לדבריו, הוא מתכנן לצאת לחופשה ולאחריה יבחן את המשך דרכו.

ידין ענתבי, 42, כיהן בתפקידו האחרון כמנכ"ל דש בית השקעות, והיה אחראי על ניהול בית ההשקעות ובכלל זה על קופות הגמל, קרנות הפנסיה, קרנות הנאמנות ותעודות הסל של בית ההשקעות. בין השנים 2005-2009 כיהן ענתבי כממונה על שוק ההון, ביטוח וחסכון והמפקח על הביטוח במשרד האוצר.

יאיר סרוסי, יו"ר הבנק, וציון קינן, מנכ"ל הבנק, אמרו היום כי "רן עוז הוא מנהל מקצוען, משכמו ומעלה. כמי שהוביל את החטיבה הפיננסית באחת התקופות היותר מאתגרות במערכת הבנקאית, היה רן שותף ותרם לגיבוש מתווה האסטרטגיה הרב-שנתית שהחזירה את הבנק להובלה. רן הוביל את תרגומה בפועל של האסטרטגיה לתוכניות העבודה ליישום, והשריש את תרבות המדידה והמעקב אחר ביצוע של תוכניות העבודה, תוך בניית פלטפורמת מידע מתקדמת לתמיכה בקבלת החלטות. רן גם היה הראשון שהקים יחידה ייעודית לניהול דינמי של ההון. הצטערנו מאוד על החלטתו לעזוב, ואנו בטוחים כי הוא ימשיך להצליח בכל תפקיד שיבחר".

עוד הוסיפו סרוסי וקינן: "אנו שמחים על הצטרפותו של ידין ענתבי להנהלת הבנק ובטוחים כי יתרום תרומה משמעותית לבנק בכלל ולחטיבה הפיננסית בפרט".

החטיבה הפיננסית אחראית על מערך המידע הפיננסי והדיווח הכספי, בניית תוכניות העבודה, מעקב ובקרה אחרי ביצוע והקצאת משאבים, פיתוח פלטפורמת מידע, ניתוח כלכלי וכלים תומכי החלטה לשימוש ההנהלה והיחידות השונות. כמן כן, אחראית החטיבה על ניהול אקטיבי של ההון בבנק, תוך אופטימיזציה של המקורות מול השימושים, קיום קשר עם ציבור בעלי המניות ושוק ההון, וניתוחים מאקרו כלכליים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker