ברנד תעשיות לא נמחקת, בינתיים: היענות חלקית להצעת הרכש לציבור

כ-7% מבעלי המניות מהציבור הסכימו למכור את אחזקתם לידי קרן KCPS פרייווט אקוויטי, בעוד 11.6% סירבו ■ במהלך השבועיים האחרונים זינקה מניית ברנד ב-23% - מעל למחיר הצעת הרכש

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

יצרנית הפלדה ברנד תעשיות ממשיכה להיסחר באחד העם, לכל הפחות בינתיים. החברה, שבשליטת קרן הפריווט אקוויטי KCPS, דיווחה הבוקר (ד') על היענות חלקית של הציבור הרחב להצעת הרכש שפירסמה לפני כשבועיים וחצי. כ-7% מבעלי המניות מהציבור הסכימו למכור את אחזקתם לידי בעלת השליטה, בעוד ש-11.6% סירבו להצעה.

קרן KCPS הודיעה כי תרכוש את כלל המניות, מה שיאפשר לה לעלות לאחזקה של כ-80% בברנד תעשיות. במהלך התקופה הקרובה עשויה הקרן, אם כי אין כל ודאות בכך, לפרסם הצעת רכש נוספת במחיר גבוה יותר במטרה להשלים את המהלך. הקרן מקווה לרכוש כ-7% נוספים, לפחות, מה שיקטין את חלקו של הציבור מתחת ל-5%, ויאפשר לקרן לבצע הצעת רכש כפויה לבעלי המניות.

קרן הפרייווט אקוויטי הציעה לרכוש את מניות הציבור תמורת 6 שקלים למניה - סכום הגבוה ב-16.5% ממחיר המניה טרם הצעת הרכש. לא מן הנמנע שחלק ממחזיקי המניות סירבו להיענות להצעה, מאחר שכמספר ימים לפני ההודעה על הצעת הרכש, פירסמה החברה הערכת שווי הנוקבת במחיר של 8.04-11.06 שקלים לכל מניה של החברה.

הערכת השווי, שנכתבה על ידי משרד רואי החשבון ארנסט אנד יאנג, העניקה לברנד שווי של 101.8-140 מיליון שקל, בהשוואה לשווי חברה של 76 מיליון שקל שמגלמת הצעת הרכש. כלומר ההצעה לציבור נמוכה בשיעורים של 25%-45% ביחס להערכת השווי שפורסמה רק יומיים קודם לכן.

לאחר פרסום הצעת הרכש, עלתה מניית עלתה בכ-23%, וירדה מעט למחיר הנוכחי של 6.14 שקלים ולשווי שוק של 78 מיליון שקל. כלומר, המניה עדיין נסחרת במחיר הגבוה מהצעת הרכש, אולי על רקע ספקולציות כי הצעת הרכש של KCPS אינה האחרונה. עם זאת, יש להדגיש שהמחיר בהצעת הרכש גבוה ביחס למחיר המניה בבורסה בשנים האחרונות, שעמד על 4-3 שקלים.

טל קינן, מנהל קרן קרן KCPSצילום: עופר וקנין

ברנד נרכשה על ידי קרן KCPS פרייווט אקוויטי מידי משפחת ברנד מבאר שבע במהלך 2008. הקרן מנוהלת על ידי שותפי קרן קדמה אורי עינן, גלעד הלוי וגלעד שביט (60%) ומוחזקת על ידי חברת KCPS, המנוהלת על ידי טל קינן (40%). ברנד מחזיקה במספר חברות בנות, ביניהן, חברה הבת התכוף, שמייצרת כלי רכב ייעודיים לשימושים אזרחיים וביטחוניים.

כבר במהלך 2012 פירסמה הקרן הצעת רכש למניות במחיר של 4.3 שקלים למניה, שהעניק לברנד שווי של 43.5 מיליון שקל. ואולם, רשות ני"ע טירפדה את ההצעה לאחר שקבעה כי הערכת השווי שהכינה אז פירמה גיזה-זינגר-אבן התבססה על פרמיית סיכון ותשואה על ההון גבוהים מדי. על רקע זאת, משכה הקרן את ההצעה והמניה לא נמחקה.

מחזור המכירות המאוחד של ברנד עמד ברבעון הראשון של 2013 על 89 מיליון שקל בהשוואה ל-72 מיליון שקל ברבעון המקביל. ההפסד התפעולי הסתכם בכ-3.6 מיליון שקל בהשוואה לרווח תפעולי של 3.6 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. ההפסד הנקי הסתכם ב-500 אלף שקל (המיוחס לבעלי המניות) לעומת רווח של כ-1.6 מיליון שקל ברבעון המקביל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker