אלביט הדמיה שיפרה ההצעה למחזיקי האג"ח - הנציגות לא ידעה

החברה נסוגה בה מההצעה להעניק למוטי זיסר פטור מתביעות; היא תנפיק שתי סדרות אג"ח חדשות בשווי של 500 מיליון שקל, לעומת 400 מיליון שקל בהצעה הקודמת

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת אלביט הדמיה פירסמה היום הצעה מתוקנת להסדר החוב שפירסמה בעבר, שאותו גיבשה עם הקרנות יורק ו-DK פרטנרס. בהצעה החדשה יש בעיקר שלושה תיקונים.

לפי ההצעה, מוטי זיסר, בעל השליטה בחברה, לא יקבל פטור מתביעות, לעומת ההצעה הקודמת שבה דרש פטור מתביעות; החברה תנפיק שתי סדרות אג"ח חדשות בשווי של 500 מיליון שקל, לעומת 400 מיליון שקל בהצעה הקודמת; והנושים הלא מובטחים, שלהם חייבת החברה 2.5 מיליארד שקל, יקבלו 90% מהמניות, לעומת 86% בהצעה הקודמת.

על אף דרישת בית המשפט שהצדדים יישבו לשולחן הדיונים כדי להגיע לעמק השווה, ולמרות הביקורת של המומחה מטעם בית המשפט על כך שהם אינם משתפים פעולה, נמשך למעשה הנתק בין נציגות בעלי האג"ח לחברה. "מה יש הצעה חדשה של אלביט הדמיה?", שאל אתמול אחד מחברי הנציגות.

מוטי זיסרצילום: ניר קידר

הביקורת היא דו צדדית, שכן גם מקורב לחברה מרגיש שחברי הנציגות מדברים בשפה אחרת: "הם לא רציניים. בנו הצעה על שלושה דפים ולא למדו את החברה לעומק. הם רוצים לפצל את פעילות המדיקל של אלביט, אך לא הפנימו כי יש לכך בעיות מיסוי גדולות. הם מתווכחים אתנו על כך שנשאיר חוב של יותר ממיליארד שקל, אך עם החוב לבנק הפועלים זה יותיר את החברה באותה בעיה שקיימת כיום".

מסתמן כי על אף שהנציגות של אלביט הדמיה התחדשה בשני נציגים חדשים, ג'רמי בלאנק,  נציג קרן יורק בישראל, ויואב כפיר, נציג DK פרטנרס - הם לא שיפרו את התקשורת בין הצדדים. הקרנות רכשו ב 2012 אג"ח של אלביט הדמיה בסך כמיליארד שקל, ונהפכו לבעלי החוב הגדולים של החברה (35%).

"אנחנו חושבים שה NAV (שווי נכסי נקי) של החברה הוא חיובי, והוא מצדיק לתת לבעלי המניות 10%. לפיכך, אין כל מקום לכפות על החברה הסדר שלא בהסכמתה. לכן גם החברה  מציעה את ההסדר לפי סעיף 350", אמר מקורב לחברה בשיחה עם TheMarker. הוא הדגיש כי "שווי נכסיה לפי חוות דעת פאהן קנה מסתכם ב 2.90-2.82 מיליארד שקל.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker