היורש של אלי יונס: אלדד פרשר מונה למנכ"ל מזרחי טפחות

דירקטוריון הבנק אישר היום: פרשר, המכהן כיום כראש החטיבה הפיננסית, יתמנה למנכ"ל הבנק בסוף אוגוסט

סיון איזסקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
סיון איזסקו

דירקטוריון מזרחי-טפחות החליט היום למנות את אלדד פרשר לתפקיד מנכ"ל הבנק במקומו של אלי יונס, שהודיע על פרישתו לפני כחודשיים. זאת, בהתאם להמלצה שהתקבלה פה אחד בוועדת האיתור, שבראשה עמד יו"ר הבנק, משה וידמן.

במזרחי טפחות ציינו כי הוועדה ראיינה בשבועות האחרונים מספר מועמדים ובסופו של תהליך החליטו שלושת חבריה, משה וידמן, אבי זיגלמן ויוני קפלן, להמליץ פה אחד על מינויו של אלדד פרשר, סמנכ"ל ומנהל החטיבה הפיננסית של מזרחי-טפחות ב-9 השנים האחרונות, לתפקיד המנכ"ל הבא של הבנק.

בדיווח שהגישה ועדת האיתור היום לדירקטוריון מסרו חבריה כי החליטו להמליץ על אלדד פרשר לאחר שהתרשמו, כי הוא "המועמד המתאים ביותר להוביל את הבנק בשנים הבאות ולשמור על מעמדו כבנק הצומח, היעיל והרווחי ביותר בישראל. כחבר הנהלת הבנק בתשע השנים האחרונות היה אלדד פרשר שותף פעיל וחשוב בגיבוש התוכנית האסטרטגית של הבנק ובהתפתחות המרשימה שעשה מזרחי-טפחות בשנים אלו. מינויו למנכ"ל יבטיח המשכיות ורציפות בפעילות הבנק, תוך שימור ההישגים הקיימים והשגת יעדי התוכנית הרב-שנתית שלו", אמרו חברי ועדת האיתור.

אלדד פרשר (מימין) ואלי יונסצילום: עופר וקנין

חברי הדירקטוריון איחלו לפרשר הצלחה רבה בתפקידו החדש והודו למנכ"ל היוצא, אלי יונס, על "ההצלחה יוצאת הדופן" של הבנק בשנות כהונתו. מינויו של אלדד פרשר, שטעון אישור של בנק ישראל, ייכנס לתוקף בסוף חודש אוגוסט 2013, כלומר עם פרסום הדו"חות הכספיים לרבעון השני של השנה.

פרשר משמש כסמנכ"ל, חבר הנהלת בנק מזרחי-טפחות ומנהל החטיבה הפיננסית של הבנק החל מנובמבר 2004. פרשר היה אחראי, בין השאר, על חדרי העסקות המאוחדים בבנק, ניהול נכסים והתחייבויות, ניהול הנזילות וההשקעות בניירות-ערך, הפעילות הבינלאומית והבנקאות הפרטית, קשרי משקיעים, חשיפות האשראי בחו"ל וחשיפות אשראי לבנקים ומדינות. פרשר משמש גם כיו"ר של הבנק בשווייץ ושל מזרחי-טפחות הנפקות.

טרם תפקידו הנוכחי, בין השנים 1987-2004, שימש פרשר בתפקידים שונים במשרד האוצר. בתפקידו כמשנה לחשב הכללי (2004-2001) הוא היה אחראי על כל נושאי הממון והבנקאות ובנוסף על נושאי המינהל, כוח אדם וההדרכה באגף החשב הכללי. כסגן בכיר לחשב הכללי (1997-2001) הקים את היחידה לניהול החוב הממשלתי והיה אחראי לניהול החוב, ערבויות מדינה, הסדרי חוב וחברות בקשיים וביטוח סיכוני סחר חוץ. כסגן נציג משרד האוצר בארה"ב (1993-1997) היה שותף להנפקות הגדולות בערבות ממשלת ארה"ב, ההנפקות הריבוניות הראשונות ופעילות ארגון הבונדס. פרשר הוא בעל תואר בוגר ומוסמך של האוניברסיטה העברית במינהל עסקים, נשוי לטליה ואב לשני ילדים, גיא ונטע.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker