יו"ר מזרחי טפחות צפוי להמליץ על מינויו אלדד פרשר למנכ"ל

אם פרשר אכן ימונה למנכ"ל הבנק הוא יצטרף לעוד שורה ארוכה של יוצאי משרד האוצר שיתברגו בתפקידי מפתח במערכת הבנקאית

סיון איזסקו
סיון איזסקו

יו"ר בנק מזרחי טפחות, ששימש כיו"ר ועדת האיתור למנכ"ל הבנק, צפוי להמליץ בפני הדירקטוריון על מינויו של ראש החטיבה הפיננסית אלדד פרשר לתפקיד המנכ"ל. הדירקטוריון יתכנס ב-11:00 ויקבל סקירה מוועדת האיתור שפעלה בחודש וחצי האחרונים לאיתור מחליף למנכ"ל היוצא אלי יונס.

פרשר מונה לפני תשע שנים לתפקיד ראש החטיבה הפיננסית על ידי המנכ"ל היוצא אלי יונס, זמן קצר לאחר מינוי של יונס לתפקיד מנכ"ל הבנק. במסגרת תפקידו גיבש פרשר את התוכנית האסטרטגית של הבנק, היה אחראי על פעילות חדרי המסחר הפעילות הבינלאומית וניהול סיכוני השוק. לפני שהצטרף למזרחי טפחות שימש כמשנה לחשב הכללי באוצר וקודם לכן שימש כסגן בכיר לחשב הכללי באוצר.

על כן, אם פרשר אכן ימונה למנכ"ל הבנק הוא יצטרף לעוד שורה ארוכה של יוצאי משרד האוצר שיתברגו בתפקידי מפתח במערכת הבנקאית. אחד מאלו הוא אלי יונס המנכ"ל היוצא של מזרחי טפחות ששימש בעבר כחשב הכללי באוצר. דוד ברודט, יו"ר לאומי שימש בעברו כממונה על התקציבים במשרד האוצר, יו"ר דיסקונט יוסי בכר שימש בעבר כמנכ"ל משרד האוצר, ראש החטיבה העסקית בבנק לאומי קובי הבר שימש כממונה על התקציבים באוצר ועוד. אלדד פרשר מתגורר בירושלים והוא בעל תואר ראשון ושני במינהל עסקים מהאוניברסיטה העברית.

אלדד פרשרצילום: עופר וקנין

המתמודד המרכזי שנבחן על ידי ועדת האיתור מול פרשר היה שמעון גל, ראש החטיבה העסקית בבנק הפועלים. בתפקידו הקודם שימש גל כראש החטיבה העסקית בבנק מזרחי טפחות, כך לחברי הדירקטוריון היכרות טובה עם שני המועמדים. עם זאת, חברי ועדת האיתור צפויים להציג הבוקר לדירקטוריון הבנק את תמיכתם בפרשר.

ועדת האיתור הורכבה משלושה דירקטורים בבנק: משה וידמן, נציג משפחת עופר המכהן בחצי השנה האחרונה כיו"ר הבנק, הדירקטור יוני קפלן, נציגו של מוזי ורטהיים בדירקטוריון הבנק, וכן הדירקטור החיצוני אבי זיגלמן.

חלק מחברי הדירקטוריון טענו בשיחה עם TheMarker כי ועדת האיתור עוד לא העבירה לידיהם את הסקירה אודות עבודת ועדת האיתור, על כן לא ברור האם הדירקטוריון רק יקבל הבוקר סקירה מחברי ועדת האיתור אודות המועמדים לתפקיד המנכ"ל או שהדירקטוריון יתבקש כבר הבוקר לקבל החלטה.

מזרחי טפחות הוא כיום הבנק השלישי בגודלו במערכת הבנקאות במונחי היקף תיק האשראי, כשהוא מנהל תיק אשראי בהיקף של כ-130 מיליארד שקל. עיקר האשראי הינו למשכנתאות ומשקי בית. יונס עוזב את מזרחי טפחות לאחר שהפך אותו לבנק הרווחי ביותר במערכת הבנקאות הישראלית, כך שהמנכ"ל שייכנס לתפקיד יידרש ולעמוד בציפיות הגבוהות של המשקיעים, שהתרגלו בשנים האחרונות לתשואת יתר משמעותית במניות מזרחי טפחות ביחס למדד הבנקים הישראלי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker