אילן בן דב גייס 135 מיליון שקל לסקיילקס

סקיילקס נושאת הערת עסק חי עקב חוסר הוודאות בדבר מצבה של החברה האם, סאני; גובה הריבת שתישא הסדרה עלתה בהנפקה ל-9%

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

סקיילקס, חברת האחזקות שבשליטת אילן בן דב המחזיקה בחברת התקשורת פרטנר (16%) ובעלת הזיכיון להפצת מכשירי סמסונג בישראל, גייסה בהנפקה פרטית כ-135 מיליון שקל - באמצאות אג"ח (סדרה י') סדרה חדשה של חברת סקיילקס שלא תיסחר בבורסה לניירות ערך.

לסקיילקס הנושאת הערת עסק חי עקב חוסר הוודאות בדבר מצבה של החברה האם, סאני, היתה מוגבלת לגיוס של מינימום 100 מיליון שקל ומקסימום של 200 מיליון, וכאמור הגיוס היה ברף התחתון של המגבלת. המח"מ של האג"ח עומד על ארבע שנים וגובה הריבת שתישא הסדרה עלתה בהנפקה ל-9% לאחר שהריבית מינימאלית שהציע החברה עמד על 8.7% (שנתי). במקרה שבו יירשם אג"ח (סדרה י') למסחר רגיל, להבדיל מרצף מוסדי, תרד הריבית ל-8%.

לרוכשים נתנו בטוחות, הן בדמות שעבוד של מניות פרטנר שיכולות להגיע לעד פי 1.6 מסכום האיגרת והן בדמות שעבוד על דיווידנד עתידי (ככל שיהיה) של מניות פרטנר עד לסכום של 115 מיליון שקלים. האג"ח מסדרה י' של סקיילקס ייפרע בתשלום אחד בינואר 2018 כאשר הריביות יפרעו פעמיים בשנה החל בינואר 2014.

אילן בן דבצילום: אייל טואג

אף אחד מהגופים המוסדיים ככל הנראה לא השתתף בהנפקה, חברה בורסאית בשם קפיטל פוינט השולטת בחממות טכנולוגיות המשקיעות בחברות ביוטכנולוגיה ומיכשור רפואי ומשקיעה בחיפושי נפט וגז השקיעה כ-3.2 מיליון שקלים בהנפקה. גם חברת לפידות של יעקב לוכסנבורג לרכשה אגרות חוב בסכום לא ידוע. רוסאריו ומיטב היו גופי החיתום המובילים בהנפקה.

בסוף מאי פירסמה סקיילקס את הדו"חות הכספיים של הרבעון הראשון של 2013 שהציג הפסד של 91 מיליון שקל (המיוחס לבעלי המניות). ההפסד הצטרף להפסד עמוק של 851 מיליון שרשמה החברה ב-2012. ההפסד נבע בעיקר מהפסקת פעילות פרטנר, שהשליטה בה נמכרה לחיים סבן.

גם ברבעון הנוכחי הוצמדה לדו"חות החברה הערת "עסק חי", המלמדת על חששם של רואי החשבון שהחברה לא תוכל לעמוד בהתחייבויותיה בטווח הזמן הקרוב. לחברה גירעון של 376 בהון העצמי, וגירעון של 295 בהון החוזר. החברה חייבת לבעלי האג"ח כ-1.36 מיליארד שקל, ולחברה צפויים פירעונות של כ-563 מיליון שקל עד לסוף השנה. נכון לסוף הרבעון לחברה מזומנים ושווי מזומנים בהיקף של 254 מיליון שקל (סולו).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker