עוד חקירה: מוות רביעי של חולה שטופל לפי החשד בתרופות של טבע

בעיר טולון שבצרפת נפתחה חקירה רביעית בעקבות מותו של אדם בן 78 בעיר Hyeres, כך מדווח אתר האינטרנט של "לה פריזיין"

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים4

חקירה נוספת הרביעית במספר החלה בעיר טולון שבצרפת בעקבות מותו של אדם בן 78 בעיר Hyeres, כך מדווח אתר האינטרנט של "לה פריזיין". החולה, שמת מבצקת בריאות, עלול להיות מקרה המוות הרביעי של חולה שעל פי החשד נטל בטעות את התרופה נגד נדודי שינה Zolpiclone שנמצאת בטעות באריזה של התרופה נגד אי ספיקת לב ובצקות Furosemide - שתיהן תרופות גנריות שמיוצרות על ידי טבע ונארזו במפעלה של החברה ב-Sens.

קודם לחקירה הנוכחית נפתחה חקירה ביום ראשון בעיר מרסיי בעקבות מותו של חולה בן 92 מבצקת בריאות, על פי החשד בעקבות נטילת התרופה נגד נדודי שינה במקום התרופה
נגד אי ספיקת לב.

התובע הכללי בפאריס פתח אתמול בחקירה בחשד למרמה חמורה, רצח נזק גופני וסיכון חיי אדם לאחר שרשות התרופות הצרפתית (ANSM) ערכה בדיקה במפעל האריזה של Teva Sante בעיר סנס שבצרפת אך לא מצאה ראיות לרשלנות או פגמים בהליך האריזה.

מנכ"ל טבע, ג'רמי לויןצילום: רויטרס

חקירה דומה החלה במחוז Privas בעקבות מותו של חולה בשנות ה 80 לחייו שטופל על פי החשד בתרופות גנריות של טבע.

בתוך כך פרסם העתון הצרפתי France Ouest שמופיע בעיר קימפר שבמחוז בריטני כי אריזות של תרופות מזויפות Furosemide לטיפול באי ספיקת לב שמקורן בהודו נתפסו בחודש האחרון במחסן בעיר.

כתבות נוספות ב-TheMarker

עוד השנה: תקציב הביטחון צפוי לתפוח ליותר מ-60 מיליארד שקל

לשכת גמליאל נסגרה אך מתוקצבת ב-1.4 מיליון שקל עד סוף 2014

מקרים דומים של גרסאות מזויפות של התרופה Furosemide שהגיעו לצרפת דרך שדה התעופה שארל דה גול בפאריס נתפסו במחוז לוריינט.

מטבע נמסר בתגובה: "בעקבות חקירה באתר האריזה של חברת סנס צרפת, קיבלה טבע דו"ח מה-ANSM, הרשות הרגולטורית הצרפתית, לאחר שהרשות הודיעה כי הממצאים הראשוניים שלה לא זיהו ליקויים כלשהו בארגון, בשיטות העבודה או בציוד באתר. השבוע משכה טבע מהמדפים את כל אצוות 40 Furosemide מיליגרם של טבע, תרופה המשמשת במחלות לב בעקבות דיווח מרוקח בודד המציין כי אריזת בליסטר (טבליות אטומות ביריעת אלומיניום), השייכות לאחת מאצוות אלו הכילה טבליה שאינה פורוסמיד 40 מ"ג אלא על פי הדיווח 7.5 Zolpicone מיליגרם, תרופה המשמשת לטיפול בנדודי שינה.

"טבע ממשיכה לנהל את החקירה הפנימית שלה ולבחון את אריזות הבליסטר של פורוסמיד טבע 40 מ"ג (משתן). בשלב זה, אף לא אחת מאריזות הבליסטרים של 40 Furosemide מיליגרם לא הכילה טבליה של Zolpicone. החברה פועלת להשלים את הבדיקה במהירות האפשרית שווקים אחרים ומוצרים אחרים של טבע בצרפת אינם מושפעים מאיסוף זה. כמה דיווחים בתקשורת קשרו את פטירתו של מטופל אחד לפחות בצרפת לאירוע. טבע הביעה את צערה לשמוע על מותו של כל מטופל אך לחברה בשלב זה אין כל ראיות לכך שהמוות היה קשור למוצר המוזכר והיא משתפת פעולה באופן מלא עם הרשויות החוקרות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker